Aplikacja do strumieniowego przesyłania wideo

Obraz tytułu aplikacji do strumieniowego przesyłania wideo

Aplikacja PiCockpit Video Streaming umożliwia uzyskanie obrazu na żywo z kamery Raspberry Pi z dowolnego miejsca na świecie. Wszystko czego potrzebujesz to połączenie z Internetem.

Instalacja i konfiguracja

Po pierwsze, upewnij się, że zainstalował PiCockpit na swoim Raspberry Pi.

Wyłącz zasilanie Raspberry Pi i podłącz kamerę.

Aplikacja Video Streaming App współpracuje z kamerami podłączanymi do portów CSI (lub MIPI) oraz z kamerami podłączanymi do portu USB.

Po podłączeniu kamery można ponownie włączyć Raspberry Pi.

Teraz przejdź do aplikacji Raspberry Pi Video Streaming i powinieneś zobaczyć transmisję na żywo w interfejsie internetowym.

Na ekranie wyświetlana jest zarówno nazwa kamery, jak i transmisja na żywo.

Wiele kamer

Jeśli masz podłączoną więcej niż jedną kamerę, możesz wybrać, który kanał ma być wyświetlany. Aby to zrobić, po prostu kliknij ekran, który chcesz wyświetlić, a pojawi się powiększony ekran.

Plany Free vs. Pro

Jeśli posiadasz darmowy plan, aplikacja zapewnia dostęp do 30 minut streamingu wideo z różnych kamer dziennie.

Jeśli więc masz dwie kamery, Twój przekaz na żywo będzie ograniczony do 15 minut dziennie.

Plan Pro pozwala cieszyć się nieograniczonym strumieniowaniem wideo z nieograniczonej liczby kamer.

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Nasza aplikacja do strumieniowania wideo opiera się na WebRTC, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do komunikacji w czasie rzeczywistym w przeglądarce.

WebRTC wykorzystuje trzy specyfikacje do szyfrowania: Secure Real-Time Protocol (SRTP), bezpieczną wymianę kluczy i bezpieczną sygnalizację.

Dodatkowo stosujemy serwer TURNS, gdzie "S" oznacza bezpieczny, podobny do HTTPS, zapewniający ten sam poziom bezpieczeństwa.

Wniosek

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub napotkasz jakiekolwiek problemy, nie wahaj się z nami skontaktować, a my pomożemy Ci uruchomić aplikację do strumieniowania wideo!