Aplikacja terminalowa

Obraz tytułowy aplikacji terminalowej PiCockpit

Nasza aplikacja Terminal App umożliwia zdalne uruchamianie emulatora terminala w przeglądarce. Można go używać dokładnie tak, jak terminala na Raspberry Pi. I nie trzeba konfigurować żadnej skomplikowanej architektury sieciowej ani VPN.

Korzystanie z aplikacji terminalowej PiCockpit

Najpierw należy wykonać następujące czynności zainstaluj PiCockpit na swoim Raspberry Pi.

Jeśli masz już zainstalowany PiCockpit, zalecamy uruchomienie następującego polecenia na Raspberry Pi, aby zagwarantować stabilność:

sudo apt install --only-upgrade picockpit-client

Następnie możesz przejść do strony aplikacji terminalowej PiCockpit za pośrednictwem naszego interfejsu internetowego.

Aplikacja terminalowa

Możesz teraz uruchamiać polecenia tak, jak w przypadku każdego innego emulatora terminala, w tym programów opartych na terminalu, takich jak htop, Emacs i Vim.

Ekran przeglądu

Możesz także otworzyć wiele terminali, aby uruchomić je jednocześnie.

Ekran przeglądu z wieloma otwartymi terminalami

Bezpieczeństwo lokalne

Jak widać na powyższym obrazku u góry, zdecydowanie zalecamy skonfigurowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego dla PiCockpit, aby korzystanie z aplikacji Terminal było chronione.

Jeśli chcesz wyłączyć aplikację Terminal z jakiegokolwiek powodu, wszystko co musisz zrobić, to wyłączyć ją za pośrednictwem usług Systemd na Raspberry Pi.

Aby zatrzymać aplikację Terminal App w bieżącej sesji, uruchom ją:

sudo systemctl stop picockpit-terminal.service

Aby upewnić się, że aplikacja Terminal nie uruchomi się po ponownym uruchomieniu Raspberry Pi, uruchom ją:

sudo systemctl disable picockpit-terminal.service

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Podobnie jak nasza aplikacja do strumieniowania wideo, aplikacja PiCockpit Terminal opiera się na WebRTC, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do komunikacji w czasie rzeczywistym w przeglądarce.

WebRTC wykorzystuje trzy specyfikacje do szyfrowania: Secure Real-Time Protocol (SRTP), bezpieczną wymianę kluczy i bezpieczną sygnalizację.

Dodatkowo stosujemy serwer TURNS, gdzie "S" oznacza bezpieczny, podobny do HTTPS, zapewniający ten sam poziom bezpieczeństwa.

Wniosek

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub napotkasz jakiekolwiek problemy, nie wahaj się z nami skontaktować, a my pomożemy Ci uruchomić aplikację Terminal!