Wygraj DARMOWE Raspberry Pi 5

Obrazek tytułowy konkursu Raspberry Pi 5

Jesteś podekscytowany Raspberry Pi 5? Chcesz zacząć bawić się nim już dziś? Chcesz dostać go za darmo? Weź udział w konkursie PiCockpit Raspberry Pi 5 Konkurs i wygraj darmowe Raspberry Pi 5!

Co jest najbardziej szaloną rzeczą do zrobienia z Raspberry Pi 5?

Wiemy, jak frustrujące jest czekanie na Raspberry Pi 5 do 23 października.

Dlatego chcieliśmy umożliwić ci zabawę z nim tak szybko, jak to możliwe.

Zorganizowaliśmy więc konkurs: Jaką najbardziej szaloną rzecz można wymyślić dla Raspberry Pi 5?

Konkurs Raspberry Pi 5

Pod warunkiem, że twój pomysł go nie zniszczy, możesz wysłać nam swój pomysł, a my wprowadzimy go w życie - i napiszemy o nim artykuł!

Zwycięzcę ogłosimy tutaj i na stronie buyzero.de 23 października.

Zwycięski pomysł (określony przez nas) wygra pełny zestaw Raspberry Pi 5 - w tym zasilacz USB-C Power Delivery (PD) 27 W, obudowę Raspberry Pi 5, kartę SD i Raspberry Pi 5. Wszystko z bezpłatną wysyłką na terenie UE.

Zdobywca drugiego miejsca wygra Raspberry Pi 5 z bezpłatną wysyłką na terenie UE.

Nie zapomnij więc przesłać swoich pomysłów - możesz to zrobić w komentarzu poniżej!

Daj nam znać!

Możesz również powiedzieć nam o niezbyt szalonych rzeczach, które chciałbyś sprawdzić z Raspberry Pi 5, a my zrobimy je dla Ciebie!

A jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, zapisz się do naszego newslettera w prawym górnym rogu strony. Będziemy go aktualizować przez cały następny miesiąc, dodając również informacje o konkursie!

Komentarzy: 206

 1. Nigel październik 4, 2023 o 11:10 am

  Nie jest zainteresowany "najbardziej szaloną rzeczą", preferując projekty, które są "najbardziej przydatne".
  Chciałbym zbudować system z co najmniej dwoma Samerami do obserwacji - w tym przypadku Birds.
  kura łącząca się z AI w celu identyfikacji ptaków.

  • Daniel październik 15, 2023 o 8:45 am

   Jeden Pi5, który zastępuje 4 inne PI
   Na nowym Pi może pojawić się serwerowy system operacyjny
   Serwer ten będzie posiadał kilka maszyn wirtualnych, takich jak:
   - Homeassistant
   - Klipper dla drukarki 3D
   - Debian One Desktop dla małych aplikacji
   - Jeden obraz z narzędziami do tworzenia kopii zapasowych dysków twardych
   i tak dalej...
   Jeden Pi5 do wszystkich rzeczy....

  • Venkatesh maj 17, 2024 o 9:18 am

   Chciałbym stworzyć serwer konwertujący pliki, ponieważ nie chcę, aby moje osobiste pliki były przesyłane do chmury TYLKO po to, aby przekonwertować typ pliku!

 2. Flowdeeps październik 4, 2023 o 11:11 am

  Syntezator wideo HD w czasie rzeczywistym, który pobiera sygnał wejściowy HDMI i zmienia go w Processing (lub podobnym - być może silnik gry, aby pochwalić się nowym GPU) za pomocą elementów sterujących midi lub GPIO. Wyjście do obu wyjść HDMI, jedno do podglądu lub bieżącego stanu elementów sterujących, a drugie to wynik.

 3. Henry październik 4, 2023 o 4:30 pm

  A może by tak spróbować podkręcić Pi 5 do ekstremalnego poziomu? Używając chłodzenia ciekłym azotem?

  • Ryan październik 5, 2023 o 7:48 am

   Wierzę, że niektórzy ludzie wykorzystali sztuczną inteligencję do przekształcenia routerów Wi-Fi w kamery, które mogą widzieć przez ściany. Może to głupi pomysł, ale może raspberry pi mogłoby wykorzystać ten pomysł i uczynić go przenośnym.

  • Marcelo tetsuji funo fujita październik 5, 2023 o 4:05 pm

   jak skonstruować mini mgławicę z raspberry pi 5, która będzie używana jako kontroler giroskopu i napęd solanki oraz azotanu potasu?

  • Jan Stahlhut październik 5, 2023 o 9:19 pm

   Budujemy od podstaw stacje szkoleniowe, które w pełni obsługują salę szkoleniową dla około 80 osób. Wszystkie terminale, wyświetlacze i elementy sterujące, a także cała technologia dźwięku i oświetlenia są obsługiwane za pomocą Raspberry Pis. Przede wszystkim 3er, Picos i kilka 4er. W każdym razie, te niedawne głodne zastosowania stoją raczej na przeszkodzie. Tak więc do tej pory nie byliśmy w stanie zrealizować żadnego ekranu głównego, a także wideo na żywo z umgebenden All können nur getrickst, vor gerendert lub als Standbild dargestellt werden. 5er będzie na tym stanowisku z pewnością bardzo pomocny, a my nie będziemy już dłużej korzystać z notebooka, który nie został jeszcze zakupiony, ponieważ może to powodować zmiany w oprogramowaniu i sprzęcie.

   Gruß vom Waldritter e.V.

  • Fred październik 6, 2023 o 3:53 am

   2 Vorschläge:

   1. Zu Land, zu Luft, zu Wasser 😉
   Jak to jest z RC Fahrzeug (fliegendes Amphibienfahrzeug) dessen Steuerung, Kamera, ... usw. są podłączone do Pi i sterowane przez WLAN za pomocą smartfona.

   2. Doskonały analogowy (pół-elektryczny) ergometr z Raspi w cyfrowym trybie Zeitalter. Z GPS Koordinaten i Videosyncron gesteuertem Widerstand i Display was Video selbst abgefahrener Strecken anzeigt.

  • Adam październik 6, 2023 o 12:47 pm

   Genialny pomysł, Henry - natychmiast się tym zajmiemy!

   • Joseph Buta październik 6, 2023 o 4:50 pm

    Wrzuciłem pomysł, ale wydaje się, że nie został opublikowany. Czy istnieje limit znaków? 🙂

   • Javier Goldman październik 9, 2023 o 4:25 am

    Nie jestem zbyt szalony, ale interesuje mnie, jak podkręcanie wpłynie na wydajność.

   • Αμπατζόγλου Ιωάννης październik 9, 2023 o 5:18 am

    Να ενσωματωθεί το raspberry pi στον βιντεοπροβολεα διαδραστικού πίνακα ή στη νέα διαδραστική οθόνη που χρησιμοποιούμε στις σχολικές τάξεις, ώστε να γίνουν smart. Έτσι οι καθηγητές θα έχουν μόνο ένα πληκτρολόγιο και ένα ποντικι πάνω στην έδρα, γλιτώνοντας το κόστος ενός υπολογιστή, τον χώρο που καταλάμβανε πάνω στην έδρα και την καλωδίωση μέχρι τον πίνακα.

   • Phill Burton październik 9, 2023 o 5:53 am

    Możesz wysłać swoje Pi 5 w bliską przestrzeń kosmiczną przyczepione do balonu meteorologicznego. Pamiętaj, aby zamontować GPS, moduł kamery i kilka figurek Lego. Nagraj całą podróż, a po powrocie na ziemię (miejmy nadzieję, że na lądzie) poproś wszystkich w pobliżu o odesłanie go pocztą. Następnie możesz przeanalizować, jak dobrze działał na różnych wysokościach, zmiany temperatury, trasę, którą pokonał balon i wszystkie siły, które odczuwał podczas lotu.

 4. Tomas październik 4, 2023 o 5:35 pm

  Mam już NAS-a, który ma wiele narzędzi, takich jak sortowanie zdjęć z rozpoznawaniem treści i źródeł (wirtualny porządek i opis Exif). Vielleicht mit zu Hilfenahme von Coral TPU USB. Skaner dokumentów z funkcją Wegsortieren i OCR. Und Time Machine.

 5. Trevor październik 4, 2023 o 7:45 pm

  może przekształcić go w monitor satelitarny/pogodowy, który wyświetla zabawne obrazy ledowe dla deszczu, słońca, chmur lub ostrzega, gdy satelita, którego śledziłeś, znajdzie się w zasięgu.

 6. Jason R lamy październik 4, 2023 o 7:49 pm

  Chciałbym stworzyć ogromny klaster chłodzony cieczą, wykorzystujący ciepło z cieczy do ogrzewania domu lub czegoś innego.

 7. Trevor październik 4, 2023 o 7:56 pm

  może przekształcić go w urządzenie do śledzenia pogody/satelity, które wyświetla grafikę dla różnych typów pogody lub powiadamia, gdy śledzony satelita znajdzie się w zasięgu. może również komunikować się z innym pi lub arduino, które kontroluje skrzynkę z roślinami, aby podlać rośliny, jeśli będzie sucho i przykryć je cieniem, jeśli jest zbyt słonecznie. Jeśli śledzi satelitę, może powiadomić Cię na telefonie lub głównej stacji roboczej i odtworzyć piosenkę na brzęczyku.

 8. Proffesor E gad październik 4, 2023 o 8:05 pm

  automatyczna maszyna do spaghetti

 9. Proffesor E gad październik 4, 2023 o 8:07 pm

  automatyczny ekspres do spaghetti, który wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby określić, kiedy najbardziej chcesz spaghetti

 10. Proffesor E gad październik 4, 2023 o 8:10 pm

  automatyczna maszyna do spaghetti, która używa czatu gpt, aby określić, czy chcesz makaron w określonych godzinach

 11. Vitalii październik 4, 2023 o 8:55 pm

  Stworzenie maszyny "Pick & Pull" do rozlutowywania komponentów elektronicznych.

 12. Lasse Mølgaard październik 4, 2023 o 8:59 pm

  Cóż... Jeden z przyjaciół użył kiedyś Raspberry Pi 3 do zrobienia szybkiego zdjęcia elementu przechodzącego przez przenośnik taśmowy.

  Obraz był krystalicznie czysty, ponieważ Raspberry kontrolował szybkość migawki kamery i był taktowany do przenośnika taśmowego za pomocą wiązek laserowych.

  Obraz obiektu został następnie wykorzystany przez inny komputer do przeprowadzenia wizualnej kontroli jakości, która z kolei nakazała przenośnikowi taśmowemu przekazanie go dalej, jeśli kontrola jakości była dobra lub odrzucenie go, jeśli była zła.

  Domyślam się, że Raspberry Pi 5 może zrobić to wszystko za jednym zamachem? 🙂

 13. Joseph Barrow październik 4, 2023 o 9:20 pm

  Hmmm.

  A może pójść w starą szkołę i uruchomić Crysis na każdym rdzeniu? Mieć zasilane koncentratory USB ze sprzętem do grania, fotel do gier z zasilanymi głośnikami lub dźwiękiem przestrzennym Bluetooth, wiele wyświetlaczy i serwer sieciowy aktualizujący statystyki systemu na Twitterze (eee, "X") i Facebooku.

 14. niki aigner październik 4, 2023 o 9:41 pm

  Obecnie bawię się z raspi4 jako hostem linuxCNC. moje doświadczenia z rzucaniem na niego jądra rt nie były zbyt dobre - uzyskuję dobry jitter, ale moje (stare) laptopy ze zwykłymi jądrami nadal uzyskują lepsze maksymalne opóźnienia z jądrem bez wywłaszczania. jitter jest jednak gorszy.
  wyższa prędkość zegara w raspi5 może sprawić, że będzie on lepszym kandydatem do zastosowań rt. dodajmy do tego gpio i niższą cenę - voila: niesamowity kontroler cnc!

 15. Trevor październik 4, 2023 o 10:00 pm

  spróbuj uruchomić jak najwięcej serwerów Minecraft na jednym PI, zanim się zawiesi.

 16. John H październik 4, 2023 o 10:09 pm

  Chciałem tylko uruchomić emulator z 2 TB romów na nowym pi. Mam teraz 3b i chociaż działa dobrze, nadal jest ograniczony.

 17. Kevin point październik 4, 2023 o 10:48 pm

  Używanie pi 5 jako modemu i routera w domu

 18. Kevin point październik 4, 2023 o 10:49 pm

  Używanie pi5 jako modemu i routera w domu

 19. Sky październik 4, 2023 o 10:51 pm

  A co z klastrem Kubernetes k3s z 2,5-gigabitowym Ethernetem z adapterów PCI e pi 5 lokalnie hostującym tekstową generatywną sztuczną inteligencję, taką jak lama lub alpaka, lub stabilną dyfuzję 2 z przetwarzaniem tylko przez procesor, wszystko chłodzone cieczą, może nawet do temperatur poniżej zera lub zanurzone w oleju mineralnym?

 20. Chukwuemeka październik 4, 2023 o 11:04 pm

  Chciałbym połączyć łódź RC, zestaw słuchawkowy VR i kilka kamer, aby stworzyć zdalne wyświetlanie 360 na kasku podczas eksploracji bagien i kanałów.

 21. Sjenit październik 4, 2023 o 11:33 pm

  Stworzenie niezależnego serwisu aprs monitorującego poprzez rtlsdr balony stratygraficzne

 22. Derrick październik 5, 2023 o 12:12 am

  Autonomiczne ramię robota z wizją komputerową do usuwania kompletnych wydruków z drukarki 3D

 23. Xan październik 5, 2023 o 12:28 am

  Czy można uruchomić portal za pomocą emulacji x86, podobnie jak ludzie uruchomili go na rock5b?

 24. Deepesh Prakash Guragain październik 5, 2023 o 12:41 am

  a co z obciążeniem obliczeniowo drogiego zadania obudową wykonaną z aluminium, która działa również jako radiator dla pi.

 25. Tobiah Howell październik 5, 2023 o 1:35 am

  Zawsze chciałem zbudować fizyczną grę, w którą można grać przeciwko komputerowi. na przykład hokej na powietrzu, głodne hipopotamy, a może nawet szachy. wymagałoby to jakiegoś systemu wizyjnego i odrobiny kontroli za pomocą ramienia robota, siłowników lub serwomechanizmu lub dwóch. ale wygląda na to, że nowy raspberry pi 5 ma więcej niż wystarczającą moc pod maską, aby sobie z tym poradzić.

 26. Aaron październik 5, 2023 o 2:10 am

  Chciałbym zobaczyć, jak dobrze działa na nim Windows 10 lub 11, jeśli w ogóle. Zobaczyć, w jakie gry można na nim grać. Gry takie jak Minecraft Java? Spróbuj podkręcić do ekstremalnych poziomów.

 27. Mark Kissel październik 5, 2023 o 2:20 am

  Używam Pi4 do śledzenia sygnałów ADSB i MLAT z samolotów i przesyłania danych do 4 różnych witryn śledzenia lotów. Zwykle przetwarzam i przekazuję ponad 1,5 miliona wiadomości dziennie z samolotów w promieniu 250 mil. Wyobrażam sobie, że aktualizacja do Pi5 znacznie usprawniłaby ten proces...

 28. Svet październik 5, 2023 o 3:18 am

  A może by tak spróbować uruchomić na nim mac os 🤔.

 29. Svet październik 5, 2023 o 3:22 am

  A może by tak spróbować uruchomić macOS na Pi 5, robiąc z niego coś w rodzaju hackintosha?

 30. Svet październik 5, 2023 o 3:24 am

  A może by tak spróbować uruchomić macOS na Pi 5, robiąc z niego coś w rodzaju hackintosha?

 31. Eduardo Giner październik 5, 2023 o 3:50 am

  Chcę zrobić terminal ręczny taki jak ten

  https://hackaday.io/project/192152/gallery#f3f9fb6ce7e257e631d3bcac79a3ed97

  ale pełne Ubuntu jest zainstalowane

 32. Andrew Martin październik 5, 2023 o 4:21 am

  Usuwam serwery korporacyjne z mojego domowego laboratorium i zastępuję je Raspberry Pis. Zaczynam od mojej infrastruktury aktywnego katalogu przy użyciu Samby 4.x na 2 komputerach Pi w celu zapewnienia redundancji.

  Nie mam wirtualizacji, choć korzystałem z niej wcześniej w środowiskach komercyjnych.

  Staram się zachować prostotę.

  Chciałbym Pi 5, aby umieścić na nim moją instancję WordPress.

 33. Arturo Mendez październik 5, 2023 o 4:36 am

  Zbuduję hub IoT dla mojego samochodu, który łączy się z nim przez magistralę CAN, aby monitorować dane samochodu, wzmocnić Pi czujnikami, aby zapewnić dodatkowe dane, aby samochód był bezpieczniejszy i miał super fajne wrażenia z jazdy; połączyć się z usługami w chmurze, aby dostarczać i odbierać dodatkowe treści; oczywiście dodając zewnętrzną pamięć masową, aby samochód stał się osobistą chmurą / centrum multimedialnym / rozrywkowym (może służyć jako NAS). użyj jednego wyjścia HDMI do ekranu użytkownika (interfejsu) / odtwarzania multimediów itp. i użyj drugiego z projektorem pico, aby zapewnić AR i przednią szybę HUD.

  Być może zbudowanie klastra Pis, który można podłączyć do koncentratora samochodowego, aby zapewnić dodatkową siłę dla funkcji ML.

 34. Ryan Conner październik 5, 2023 o 4:38 am

  stworzyć system monitorowania prasy do przeładowywania amunicji z gui i podwójnymi krzywkami do obserwacji spłonek i proszku w skrzynkach. Sztuczna inteligencja byłaby fajną funkcją do alarmowania proszku w skrzynkach. następnie czujniki do spłonek i podajników skrzynek. brzęczyki, aby zapewnić niezawodne podawanie spłonek i proszku. liczenie rund byłoby wykończeniem.

 35. Shitalkumar październik 5, 2023 o 6:02 am

  Stwórz zabawnego i innowacyjnego robota do robienia koktajli przy użyciu Raspberry Pi 5. Ten robot nie tylko nalewa drinki; jest inteligentny! Potrafi słuchać Twoich poleceń dotyczących drinków, a nawet tworzyć niestandardowe koktajle dokładnie tak, jak lubisz. To jak posiadanie osobistego barmana w domu, ale jest to przyjazny robot!"

 36. Borys październik 5, 2023 o 6:35 am

  Odkąd RPI 5 otrzymał aktualizację CPU/GPU i zwiększoną prędkość połączenia, mogę wreszcie zrobić moje szaleństwo (inteligentny dom / domowy NAS / domowy serwer / domowa stacja robocza) w jednym projekcie combo.

  Wszystko zaczęło się jako hobby tworzenia rzeczy, których mogłem potrzebować. Kiedy kupiłem RPI 2 w czasie, gdy myślałem, że oferuje tak wiele, niestety podkręcone pi 2 nie było wystarczające do obsługi serwerów, przynajmniej nie w sposób, w jaki chciałem. NAS działał dobrze, ale nie za dobrze ze względu na szybkość połączenia i ograniczenia procesora, więc przeniosłem się na RPI 4 z 8 gigabajtami pamięci RAM, co znacznie poprawiło moje życie. W końcu mogłem sprawić, by mój NAS działał tak, jak chcę, a także od czasu do czasu używać go jako domowej rozrywki, ale nawet z OC 2,2 GHz na tym słodkim potworze z karty kredytowej mogę zrobić tylko tyle, ile może dać ten tostowy procesor, więc w końcu nadszedł czas, aby mocniejszy brat wkroczył i odciążył moje stare pi4, dając mu wspaniałą emeryturę jako konsolę retro dla moich dzieci, podczas gdy ja robię sobie nowego przyjaciela do majsterkowania 🙂

 37. SHitalkumar październik 5, 2023 o 6:47 am

  **Crazy Bartender, z miksowaniem opartym na sztucznej inteligencji**
  Stwórz zabawnego i innowacyjnego robota do robienia koktajli przy użyciu Raspberry Pi 5. Ten robot nie tylko nalewa drinki; jest inteligentny! Potrafi słuchać Twoich poleceń dotyczących drinków, a nawet tworzyć niestandardowe koktajle dokładnie tak, jak lubisz. To jak posiadanie osobistego barmana w domu, ale jest to przyjazny robot!"

 38. Lenny Rivera październik 5, 2023 o 7:23 am

  Przenośny palmtop sterowany sztuczną inteligencją.
  głos na tekst i tekst na głos z ekranem dotykowym i zasilaniem bateryjnym.

 39. Paul FN październik 5, 2023 o 7:49 am

  Smart Fridge DJ: Przekształć swoją lodówkę w DJ-a, który odtwarza utwory w oparciu o żywność znajdującą się w środku. Raspberry Pi 5 może identyfikować produkty poprzez rozpoznawanie obrazu i sugerować utwory związane z ich składnikami. Uczyń z przygotowywania śniadania imprezę taneczną!

 40. Ryan październik 5, 2023 o 7:49 am

  Zmień raspberry pi w kamerę widzącą przez ściany

 41. David październik 5, 2023 o 8:16 am

  Teraz, gdy raspb ma lepszy, znacznie bardziej wydajny procesor, może wreszcie moglibyśmy opracować dla niego odpowiednią obsługę akceleratora graficznego. Być może nawet połączyć go z kamerą, wypełniając port csi i wykorzystując go do wszelkiego rodzaju projektów rozpoznawania lub czegokolwiek, co wymaga analizy materiału w czasie rzeczywistym.

  Lub po prostu bardzo kompaktowy zestaw mini kina domowego 😜

 42. Jacopo październik 5, 2023 o 9:04 am

  Najbardziej szalona rzecz, jaka przychodzi mi do głowy, to:
  1)Kup garść malin
  2) zaprogramować każdy z nich tak, aby działał jako prosty, 3-pinowy tranzystor poprzez GPIO.
  3) połączyć je ze sobą i stworzyć najmniej wydajną bramkę logiczną znaną człowiekowi.

  Brzmi głupio i tak jest, ale jest to coś, czego tak naprawdę nie można zrobić na zwykłym komputerze!

 43. Julio Nascimento październik 5, 2023 o 9:45 am

  rozważam skonstruowanie tv boxa z Android tv turbinado z 5 wejściami hdmi i nagrywarką tv digital sterowaną programowo i dualbootem do wyboru między botocera a Android tv. Projekt dla wszystkich, którzy nie mają telewizora smart lub TV smart fraca

 44. Paul FN październik 5, 2023 o 10:01 am

  Smart Fridge DJ. Przekształć swoją lodówkę w DJ-a, który odtwarza utwory na podstawie żywności znajdującej się w środku. Raspberry Pi 5 może identyfikować produkty poprzez rozpoznawanie obrazu i sugerować utwory związane z ich składnikami. Uczyń z przygotowywania śniadania imprezę taneczną!

 45. Sydney Lessard październik 5, 2023 o 10:03 am

  ponieważ losowanie jest 10 dni po moich urodzinach, dosłownie zaprojektowałbym cały zautomatyzowany dj i pokaz świateł, aby mieć najlepszą imprezę urodzinową w historii. a dlaczego nie po tańcach, możemy po prostu wymienić kartę SD na inny system operacyjny, aby zorganizować turniej gier retro, do którego raspberry pi może uruchomić nawiasy! :3 Dlaczego po prostu nie zautomatyzować przyjęcia urodzinowego?!

 46. Alfio październik 5, 2023 o 10:05 am

  "Raspberry Pi Ghost Pianist"

  Wyobraź sobie system, który pozwala Raspberry Pi automatycznie sterować pianinem, tak jakby grał na nim niewidzialny pianista. Oto jak można to zrobić:

  Pianino elektryczne: Kup lub użyj pianina elektrycznego lub klawiatury MIDI, która może być kontrolowana przez Raspberry Pi.

  Robotyczne palce: Zbuduj robota z mechanicznymi palcami, które mogą niezależnie naciskać klawisze pianina, kontrolowane przez Raspberry Pi.

  Wykrywanie muzyki: Użyj oprogramowania do rozpoznawania muzyki i analizy nut, aby umożliwić Raspberry Pi "słuchanie" różnych utworów muzycznych.

  Kompozycje muzyczne: Twórz oryginalne kompozycje muzyczne lub aranżacje istniejących utworów, które mogą być automatycznie odtwarzane na pianinie.

  Interaktywne występy: Organizuj pokazy, podczas których publiczność może "zobaczyć" fortepian grający samodzielnie, jakby prowadzony przez niewidzialnego pianistę.

  Wariacje stylu: Możliwość zmiany stylu gry na pianinie, dzięki czemu wydaje się, że grają na nim różni wyimaginowani pianiści o różnych stylach (klasycznym, jazzowym, popowym itp.).

  Światła i efekty specjalne: Dodaj światła i efekty specjalne, które aktywują się podczas występu, aby stworzyć wyjątkowe wrażenia wizualne.

  Zdalne sterowanie: Pozwól publiczności zdalnie sterować pianinem "duchem" za pomocą aplikacji mobilnej lub strony internetowej, aby mogli żądać określonych utworów lub zmieniać sposób odtwarzania muzyki.

  Projekt ten może być niezwykłym występem publicznym i wyjątkowym doświadczeniem rozrywkowym. Oczywiście należy upewnić się, że pianino i mechaniczne ręce są bezpieczne i nie uszkodzą prawdziwego pianina.

 47. Makgregory październik 5, 2023 o 10:06 am

  utworzenie serwera kamer wideo

 48. Boris październik 5, 2023 o 10:14 am

  Eine VR-Brille to jeszcze mało ciekawy pomysł.

 49. Thomas październik 5, 2023 o 10:22 am

  Większa moc odrzutu może być większa dla małego KI, tak że Rasenroboter za pomocą Kamery wykrywa i umacnia Igel.

 50. ΦΑΝΗΣ październik 5, 2023 o 10:48 am

  Θα μπορούσαμε να φτιάξουμε έναν πύραυλο που να εκτοξεύεται στο διάστημα και να παρακολουθεί τη ρύπανση και να ελέγχει όλους μας

 51. ΦΑΝΗΣ październik 5, 2023 o 10:49 am

  Πύραυλος που γίνεται δορυφόρος στη γη με χρήση Raspberry Pi ως διαστημικός σταθμός

 52. Stefan październik 5, 2023 o 11:21 am

  Ich habe. ein mittleres Gewerbe und würde gerne alle Geräte (viele davon smart) miteinander kombinieren, um eine Vollautomatisierung zu machen Geräte sind u.a. mehrer PCs, inkl Drucker und Scanner, Überwachungskamera, Türsensorik, Saugroboter, Heizung und Waschmaschine ....
  Die Idee ist sicherlich global gesehen nicht revolutionär. Dla mnie to już koniec 😁
  Ein Pi 5 wäre da genau das Richtige.

 53. Robert Davis październik 5, 2023 o 11:24 am

  Uruchom adresowalny znak LED z obrazem wideo na żywo.

 54. Acino październik 5, 2023 o 11:49 am

  Jak to jest z aktualizacją pamięci RAM do 32 GB w porównaniu z orange pi i porównaniem wydajności obu urządzeń.

 55. Panagiotis Vrettakis październik 5, 2023 o 12:38 pm

  αυτόματο πότισμα με χρήση ηλεκτροβανας και αισθητήρων υγρασίας (αέρος και χώματος)

 56. Cristea Matei Andrei październik 5, 2023 o 12:57 pm

  Stworzenie z niego CubeSata i wysłanie go w kosmos.
  Stworzenie pitboya z zegarem atomowym.
  Lub podłączenie do niego 4090.

 57. Jonathan Koo październik 5, 2023 o 1:28 pm

  Podłącz baterię do pi i zmień go w przenośną stację do gier retro lub Kodi Box do podróży.

 58. kirbyman9 październik 5, 2023 o 1:45 pm

  grając w TF2 na raspi 5 na zewnątrz na trawie bez obudowy na projektorze wyświetlającym się z boku dużego budynku.

 59. Blackcorvo październik 5, 2023 o 1:46 pm

  Tworzenie cyfrowego pedalboardu gitarowego

 60. SAMAAN SAYED październik 5, 2023 o 2:12 pm

  Myślę, że dzięki nowemu procesorowi w Raspberry Pi 5 możemy wykonywać bardziej złożone zadania. Na przykład, moglibyśmy stworzyć super złożonego bota AI, który może łączyć się z Internetem i przyjmować polecenia głosowe jako dane wejściowe z mikrofonu. Następnie mógłby dostarczyć odpowiednią odpowiedź na polecenie, takie jak wyłączenie lampy lub napisanie wiersza na losowy temat. Moglibyśmy użyć modeli LLM (niektóre modele LLM zapewniają bezpłatny dostęp do swoich interfejsów API), aby zapewnić odpowiedź użytkownikowi, a także moglibyśmy podłączyć głośnik do raspberry pi 5, abyśmy mogli usłyszeć jego odpowiedź.

 61. Nicolas Schiller październik 5, 2023 o 2:29 pm

  uruchom skrypt podczas logowania, który zapyta, jak płynnie działa pi i ile czasu zajęło uruchomienie. następnie umieści kopię siebie w folderze rozruchowym i zrestartuje pi, o ile ma wystarczającą pojemność do następnego rozruchu. w przeciwnym razie wyświetli monit o zakup innego urządzenia i klastrowanie systemu, aby kontynuować wraz z instrukcją, jak osiągnąć klastrowanie

 62. shyper październik 5, 2023 o 2:43 pm

  Karmnik dla ptaków wykorzystujący kamerę do wykrywania i nagrywania pojedynczych ptaków.

 63. Marcelo tetsuji funo fujita październik 5, 2023 o 3:51 pm

  stwórz mini mgiełkę za pomocą raspberry pi 5 i użyj do tego paliwa rozpuszczalnego w wodzie, azotanu potasu i acetonu do utleniania azotanu potasu, a raspberry pi 5 będzie działać jako kontroler kierunku za pomocą programu do zdalnego sterowania kierunkiem przez telefon komórkowy.

 64. Marcelo tetsuji funo fujita październik 5, 2023 o 4:08 pm

  aby zamontować urządzenie przeciwmgielne z raspberry pi 5 z wkładką żyroskopową i programem do przewodowego sterowania kierunkiem, paliwem stałym będzie cukier i azotan potasu

 65. Acino październik 5, 2023 o 4:20 pm

  Einen 32gb RAM einbauen wie beim orange pi 5, und gerne paar test's vs zum Release Model.

 66. Wolfi październik 5, 2023 o 4:25 pm

  Surfer kanałów telewizyjnych sterowany rybami

  Koncepcja:
  Pozwól swoim rybkom zdecydować, co będziesz dziś oglądać.

  Wdrożenie:
  1.) Ustaw kamerę nad akwarium podłączoną do komputera pi.
  2.) Podziel zbiornik na strefy, z których każda odpowiada jednemu kanałowi telewizyjnemu.
  3.) Wytrenuj model wykrywania obiektów na swojej rybie.
  4.) Raspberry Pi wykrywa, gdzie pływa ryba i odpowiednio zmienia kanał za pomocą podczerwieni.
  Może ryby lubią telenowele?

  Rozszerzenie za uczynienie projektu naprawdę szalonym:
  Mechanizm podobny do węgorza elektrycznego, dostarczający rybie bolesnego szoku elektrycznego i popychający ją do pożądanej sekcji podczas ręcznego przełączania.

 67. H TEC październik 5, 2023 o 4:26 pm

  ......windows x64 na PC?
  ..... Podkręciłem raspberry pi400 do 2000 GHZ z dyskiem SSD używając TWISTER OS.
  Albo za mocno obciążyłem SSD, albo 2000GHZ za szybko wykorzystał SSD.
  Mój dysk SSD 256 GB został uszkodzony. Spróbuję naprawić go ponownie.

  Czy ktoś ma takie same doświadczenia?

  NA JAKI ADRES MOGĘ WYSŁAĆ MOJE PI5-CRAZY-IDEAS?

 68. James Trevor październik 5, 2023 o 4:28 pm

  Osobiście zbudowałem ekran wyświetlający magic mirror dla zdjęć z kamery itp. następnie pi-hole, plex i transmisja w tle. pi3 jest trochę za słaby do tego, więc plan jest taki, aby uaktualnić do pi5.

 69. Антон październik 5, 2023 o 4:37 pm

  Możesz spróbować stworzyć inteligentny dom z asystentem głosowym offline - większa moc powinna pozwolić na płynniejsze i szybsze działanie

 70. Lakshya październik 5, 2023 o 6:05 pm

  Pracuję nad konceptualizacją bota towarzyszącego człowiekowi z autonomiczną nawigacją wewnątrz pomieszczeń, wybieraniem i umieszczaniem, wykrywaniem obiektów i przeszkód oraz mnóstwem zabawnych funkcji do interakcji z ludźmi.

 71. David październik 5, 2023 o 6:33 pm

  osadzić tyle mikro kamer i mikro pikseli LED (najnowsze mają około .7 mm dla obu) obok siebie, po przekątnej, na dużym elastycznym ekranie, w kształcie dużej rury. mieć Pi 5 prowadzące wejście i wyjście za pośrednictwem tablic rozdzielczych. jeśli jest wystarczająco duży, osoba może wejść do rury i skutecznie być niewidoczna, jeśli kamery są połączone z ich przeciwległym pikselem... i wyświetlać ten mikro kanał.
  Każdy, kto spaceruje po rurze, może zobaczyć zmieniający się widok w zależności od jego pozycji... 🤷🏼🤷🏼

 72. Shakoor Ullah październik 5, 2023 o 7:17 pm

  Klasyfikacja obrazów różnych kategorii ryb oraz wykrywanie i identyfikacja chorób ryb

 73. Shakoor Ullah październik 5, 2023 o 7:18 pm

  obraz Klasyfikacja i wykrywanie różnych gatunków ryb

 74. Giovanni Basketseller październik 5, 2023 o 7:21 pm

  Τι θα λέγατε να φτιάχνατε ένα local repo το οποίο θα ξεκινούσε μια κοινότητα ανάπτυξης λογισμικού πανω σε rpi με PBLs (Gamification points,budges, leaderboards) καθε βδομάδα/μηνα/ετοςγια τον καλύτερο της κοινότητας?

 75. Antonio valelis październik 5, 2023 o 7:22 pm

  jeden robot με 2 raspberry Pi-5 jeden dla ruchu i jeden dla Ai

 76. Darrell Brittain październik 5, 2023 o 8:11 pm

  kompletny system hodowlany obejmujący czujniki temperatury, wilgotności, pompy perystaltyczne do dostarczania składników odżywczych, sterowanie pompą wodną do ciągłego przepływu cieczy, sterowanie cyklem świetlnym za pomocą wbudowanego zegara RTC, sterowanie podgrzewaczem wody i czujnikiem temperatury wody oraz w pełni dostosowany interfejs z ekranem dotykowym do monitorowania i dostosowywania ustawień. automatyczny skrypt do uruchamiania interfejsu

  Ogrodnictwo wewnętrzne lub system szklarniowy z prostymi modyfikacjami w celu dostosowania do wzrostu w ziemi lub innym podłożu lub w DWC.

 77. Kris październik 5, 2023 o 8:28 pm

  Skonfigurować Raspberry Pi 5 do pasywnego chłodzenia przy użyciu stosunkowo niewielkiej konfiguracji pasywnego chłodzenia i uruchomić ESXi Arm Edition z wieloma maszynami wirtualnymi, w tym Home Assistant, ownCloud, serwer multimediów, serwer WWW i może coś więcej, jeśli to możliwe?

 78. Ryo październik 5, 2023 o 9:37 pm

  Jest to mem, ale bardzo dobrze jest go oglądać, uruchamiać i grać w Crysisa, porzucając wszystkie "niepotrzebne" rzeczy, aby osiągnąć co najmniej 30 klatek na sekundę (60 to prawdziwa chwała).

 79. Jonathan październik 5, 2023 o 9:37 pm

  Skonfiguruj go jako NVR i sprawdź, ile kamer IP możesz nagrywać jednocześnie za jego pośrednictwem na podłączony dysk przez USB 3.0.

 80. David październik 5, 2023 o 10:13 pm

  Użyłbym raspberry pi 5 do emulacji raspberry pi 1. Albo, jeszcze lepiej, użyć pi 5 do emulacji pi 4 do emulacji pi 3 ... Myślę, że masz obraz! To jest pis przez całą drogę w dół

 81. Toby Green październik 5, 2023 o 11:24 pm

  Zagłuszacz sygnału telefonu komórkowego / Wi-Fi byłby fajny, zabierz go ze sobą do tramwaju i odetchnij od "krzyczących i zestawów głośnomówiących na maksymalnej głośności" 😆

 82. Nick Barry październik 5, 2023 o 11:37 pm

  do monitorowania i tworzenia wykresów fermentującego piwa w czasie i sprawdzania, kiedy jest gotowe.

 83. Zach październik 6, 2023 o 12:37 am

  Użyj Raspberry Pi do wykrywania wibracji na podłodze nad tobą. Niech Raspberry Pi naśladuje głośne dźwięki, podłączając cewkę do sufitu, aby je odtworzyć.

  to może, ale nie musi być zainspirowane przez moich okropnych sąsiadów z góry

 84. Jon Cheatham październik 6, 2023 o 12:45 am

  A może by tak użyć pi do przywrócenia iMaca G3 lub G4? Ale pójście na całość sprawia, że komputer retro staje się czymś pożądanym w dzisiejszych czasach. Teraz, gdy jest dwa do trzech razy szybszy i potężniejszy, nadszedł czas, aby sprawdzić, czy można stworzyć ostateczny pulpit retro. Możesz nawet spróbować zagrać w niektóre z popularnych wówczas gier!

 85. Javier Goldman październik 6, 2023 o 12:46 am

  Zbudowałbym małego raptora z rękami, który przynosiłby mi dolewkę napoju na czasomierzu.

 86. Aaron październik 6, 2023 o 12:49 am

  Chciałbym zobaczyć, jak Windows 10 lub 11 działałby na tym nowym Pi za pośrednictwem projektu WOR. Możliwe jest zainstalowanie go na dysku NVMe przy użyciu nowego interfejsu PCIe, gdy w końcu pojawią się płyty i adaptery.

  Chcę również sprawdzić, jak daleko mogę go podkręcić. Wiem, że ludzie podkręcili go do 3 GHz. Ale chcę wiedzieć, czy mógłbym to zrobić dalej przy standardowym aktywnym chłodzeniu dla Pi 5.

 87. Joseph Forte październik 6, 2023 o 1:41 am

  zbudować mini konsolę retro z oprogramowaniem batocera na karcie micro sd 1tb i dysku twardym ssd 4tb ze wszystkimi grami.
  dla nowego raspberry pi 5

 88. Javier Goldman październik 6, 2023 o 2:01 am

  Zbudowałbym małego raptora-robota z ludzkimi rękami, który uzupełniałby moje napoje na czas.

 89. NINGARAJ G październik 6, 2023 o 2:14 am

  co powiesz na umieszczenie pi5 monitorującego i rejestrującego dane wiatru za pomocą anemometru i czujnika temperatury w otaczającym obszarze, dzięki czemu będzie w stanie zrozumieć pogodę i klimat tego regionu przy ograniczonych danych i zrozumieniu, jakie wszystkie czynniki mogą wpływać na pogodę poprzez ciągłe rejestrowanie prędkości i kierunku wiatru również przez wiatr, więc należy obserwować i trzymać raspberry Pi5 przez tygodnie lub miesiące, aby zobaczyć powtarzające się pattreny nawet przez rok, aby dokonać właściwej obserwacji powtarzających się zdarzeń w zmianach pogody i jak wpłynie to na otoczenie, a nawet możemy nauczyć się przewidywać nadchodzące zmiany pogody, to jest mój pomysł.

 90. Chris L. październik 6, 2023 o 2:53 am

  Tytuł; "Budowa sieci balonów meteorologicznych Raspberry Pi 5"

  Pomysł;
  Wyobraźmy sobie sieć balonów meteorologicznych zasilanych przez Raspberry Pi 5. Sieć ta dostarczałaby dane pogodowe w czasie rzeczywistym, z wysokości i lokalizacji, oferując zarówno korzyści ekologiczne.

  Składniki;

  Wiele jednostek Raspberry Pi 5 dla każdego balonu
  Moduły GPS do śledzenia lokalizacji
  Czujniki pogodowe do pomiaru temperatury, wilgotności, ciśnienia itp.
  Balony helowe na dużych wysokościach
  Moduły LoRa lub komunikacji satelitarnej
  Zaprojektowane na zamówienie lekkie, odporne na warunki atmosferyczne obudowy

  Szczegóły projektu;

  1. Konfiguracja. Konfiguracja urządzeń Raspberry Pi 5 z modułami GPS i czujnikami pogodowymi.
  2. Przymocuj jednostki Raspberry Pi do balonów helowych na dużych wysokościach, zapewniając im ochronę dzięki specjalnie zaprojektowanym obudowom przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.
  3. Wystrzelenie balonów meteorologicznych z lokalizacji w UE i wyposażenie ich w moduły LoRa lub komunikacji satelitarnej do przesyłania danych.
  4. Podczas wznoszenia się balonów na różnych wysokościach, jednostki Raspberry Pi na każdym balonie będą zbierać dane pogodowe w czasie rzeczywistym, umożliwiając badanie warunków atmosferycznych na różnych poziomach.
  5. Agregacja wszystkich danych z balonów na Raspberry Pi 5 znajdującym się na ziemi.

  Stwórzmy interfejs sieciowy, który będzie łatwy w nawigacji dla użytkowników. Interfejs ten będzie wyświetlał dane w czasie rzeczywistym, dotyczące temperatury, wilgotności, ciśnienia i wysokości. Następnie możemy udostępniać te dane pogodowe instytucjom, organizacjom meteorologicznym i ogółowi społeczeństwa.

  Oto kilka korzyści z wdrożenia tego projektu;

  Edukacyjne; Zapewniając dostęp do danych pogodowych, możemy zachęcić studentów i entuzjastów do pogłębiania wiedzy na temat zjawisk pogodowych, warunków atmosferycznych i analizy danych.
  Środowisko; Zbieranie tych danych da nam wgląd w warunki. Może nawet przyczynić się do badań nad klimatem.
  Technologiczny; Ten projekt zaprezentuje możliwości Raspberry Pi 5 w zakresie gromadzenia i przekazywania danych w środowiskach.
  Zaangażowanie społeczności; Udostępnianie społeczeństwu informacji pogodowych w czasie rzeczywistym umożliwi lepsze przewidywanie pogody i gotowość.

  Aby ocenić sukces tego projektu, weźmiemy pod uwagę kryteria;

  Kreatywność i innowacyjność; Koncepcja wykorzystania sieci balonów meteorologicznych zasilanych przez Raspberry Pi 5 jest wyjątkowa i ekscytująca.
  Wartość edukacyjna; Potencjał w zakresie możliwości uczenia się i działań edukacyjnych jest znaczący.
  Złożoność technologiczna; Wdrożenie tego projektu wymaga odpowiedniego poziomu umiejętności.
  Wpływ na środowisko; Projekt może przyczynić się do badań środowiskowych lub naukowych.

  Projekt ten demonstruje moc i wszechstronność Raspberry Pi 5. Aktywnie angażuje również społeczności w monitorowanie ich środowiska, jednocześnie wspierając inicjatywy edukacyjne. To pomysł, który doskonale wpisuje się w etos społeczności Raspberry Pi. Jako taki ma potencjał jako pretendent w konkursie.

 91. Neeraj kumar październik 6, 2023 o 3:16 am

  Zwiększenie częstotliwości taktowania powoduje, że komponent działa z większą prędkością i wykonuje więcej operacji na sekundę.

 92. Sorin październik 6, 2023 o 3:20 am

  Aby używać rpi 5 jak normalnego komputera do codziennego użytku przez co najmniej 7 dni.

 93. Kevin Ward październik 6, 2023 o 3:40 am

  Skonfiguruj go tak, aby był zintegrowanym wyświetlaczem samochodowym, rozrywką i sterowaniem zdalnego blokowania, uruchamiania itp.

 94. R. John Quisenberry październik 6, 2023 o 3:45 am

  Chcę zbudować platformę nanodlp ze zintegrowanym edytorem obiektów 3D.

 95. Sandisa Fernando październik 6, 2023 o 3:48 am

  Wysłanie łodzi podwodnej zasilanej raspberry pi 5 do najgłębszych części oceanu, a może stworzenie całodobowej stacji pogodowej zasilanej przez ekstremalnie podkręcone i chłodzone azotem Raspberry pi.

 96. Srujan Reddy Chellapuram październik 6, 2023 o 5:39 am

  Co powiesz na przekształcenie go w przenośnego zaklinacza roślin opartego na sztucznej inteligencji? Może analizować glebę, światło słoneczne i wilgotność, aby zapewnić spersonalizowaną motywację roślinom.

 97. Anonymous Man październik 6, 2023 o 5:40 am

  Co powiesz na podłączenie szalonej ilości pamięci masowej (50+ TB) przez PCIe z podkręconym Pi, wszystko zanurzone w oleju mineralnym?

 98. Srujan Reddy Chellapuram październik 6, 2023 o 5:41 am

  Możesz przekształcić go w przenośnego tłumacza dla zwierząt, wykorzystującego sztuczną inteligencję - rozmawiaj ze swoimi pupilami i dekoduj ich sekretny język.

 99. Srujan Reddy Chellapuram październik 6, 2023 o 5:43 am

  Przekształć je w sterowane głosem inteligentne lustro, które prawi komplementy, gdy w nie spojrzysz... Zupełnie jak magiczne lustro w filmach.

 100. Bogdan październik 6, 2023 o 6:40 am

  Naprawdę fajnie byłoby mieć małe pudełko z Linuksem, które można nosić przy sobie i łączyć się z nim za pomocą telefonu (być może mieć jakiś serwer VNC na Raspberry Pi, a także ustawić go jako hotspot Wi-Fi).

  Wymagałoby to jednak dedykowanej baterii, ponieważ najprawdopodobniej telefon nie zapewniłby wystarczającej ilości prądu do zasilania Raspberry Pi.

  To może być jednak interesująca rzecz do zrobienia! (zasilanie raspberry pi z telefonu z Androidem poprzez odwrotne ładowanie i być może dodatkowe obwody).

 101. Ray październik 6, 2023 o 6:41 am

  wymienić układy pamięci na moduły o takiej samej, większej pojemności

 102. Suraj październik 6, 2023 o 6:53 am

  Automatyka domowa i pulpit na raz

 103. Lukas październik 6, 2023 o 7:39 am

  Wasserkühlung anbauen

 104. Eppo październik 6, 2023 o 8:33 am

  Moja lokalna biblioteka oferuje wszelkiego rodzaju treści elektroniczne - o ile zalogujesz się do jej Wi-Fi. Gdybym miał czas, chodziłbym tam każdego dnia, aby uzyskać codzienną dawkę treści elektronicznych. Szczęśliwy przyjaciel, który mieszka naprzeciwko biblioteki, może stamtąd korzystać z Wifi. Chciałbym umieścić u niego serwer RPi5 Wireguard, który łączyłby się z bibliotecznym Wifi i tunelował z powrotem do mojego mieszkania przez jego własny Internet, tak aby wyglądało na to, że na stałe zamieszkałem w bibliotece.

 105. Toby Green październik 6, 2023 o 8:43 am

  Powinieneś spróbować kupić obudowę, ekran dotykowy, antenę telefoniczną, baterię i Androida i zrobić telefon!

 106. Menno październik 6, 2023 o 8:47 am

  Wyzwanie: Spraw, aby Raspberry Pi 5 zużywało jak najmniej energii podczas uruchamiania minimalnego serwera WWW.

 107. Rojer Hamoto październik 6, 2023 o 8:55 am

  Użyj pi 5, aby skonfigurować sieć domową, do której podłączony jest każdy dzwonek, a także kamera przy drzwiach wejściowych. Następnie system audio wita gościa jego imieniem (poprzez interpretację obrazu z kamery przez sztuczną inteligencję). Głośnik ogłasza również "osiągnięcia", takie jak zadzwonienie 20 razy lub powiedzenie wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.
  Ponadto dodawanie "relacji" do systemu, np. żartowanie z ludźmi, z którymi chcesz żartować, mówiąc, że są pod złym adresem lub nie mogą wejść, ponieważ są poza godzinami pracy.

 108. Ayush październik 6, 2023 o 9:03 am

  za pomocą pi5 programujemy go i ustawiamy cyfrowy ekran, aby stworzyć komputer Ai

 109. Patrick październik 6, 2023 o 9:50 am

  Chciałbym zobaczyć sterowiec zasilany energią słoneczną, który robi zdjęcia ziemi (oczywiście w granicach prawnych danego regionu) i uruchamia prosty serwer internetowy do przesyłania strumieniowego obrazów na żywo w Internecie, albo za pośrednictwem jakiegoś rodzaju połączenia satelitarnego lub sieci komórkowej, w zależności od wymagań technicznych takich sieci na wysokości.

  Kierunek powinien być ustalany w czasie rzeczywistym w publicznym głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej (w ramach wcześniej określonych granic geograficznych, aby zapewnić, że nie zostaną naruszone żadne lokalne przepisy).

  Wymagałoby to rozmieszczenia w jakiejś dużej przestrzeni publicznej bez prywatnych nieruchomości, tajnych budynków lub ścieżek lotów, na przykład w parku narodowym lub czymś podobnym.

 110. Nakliyeci październik 6, 2023 o 10:52 am

  Szczerze wierzę, że ta niesamowita strona wymaga znacznie więcej uwagi. Prawdopodobnie wrócę, aby przeczytać więcej,
  Dzięki za informację!

 111. Sebastian październik 6, 2023 o 11:39 am

  Użyj go jako podstawy dla samochodowego systemu informacyjno-rozrywkowego 😄

 112. Marvin październik 6, 2023 o 12:58 pm

  Chciałem przesłać wam mój pomysł przez zakładkę kontakt na waszej stronie, ale dostaję tylko komunikat o błędzie. Jak mogę przesłać pełny pomysł? A może powinienem po prostu opublikować go tutaj, aby wziąć udział?
  Dzięki Marvin

 113. Marvin październik 6, 2023 o 1:00 pm

  Chciałem zgłosić swój pomysł za pośrednictwem zakładki kontaktowej na stronie internetowej, ale otrzymałem odpowiedź z błędem. Jak powinienem zgłosić swój pomysł, aby wziąć udział w konkursie?
  Dzięki Marvin

 114. Marvin październik 6, 2023 o 1:15 pm

  Mam problem z wysłaniem wam mojego pomysłu na konkurs, formularz kontaktowy i sekcja komentarzy nie działają (?).

 115. Logan październik 6, 2023 o 2:25 pm

  Co powiesz na podłączenie szalonej ilości pamięci masowej (50+ TB) przez NVMe na podkręconym Pi, zanurzonym w oleju mineralnym?

 116. Logan październik 6, 2023 o 2:30 pm

  Co powiesz na podłączenie szalonej ilości pamięci masowej (50+ TB) przez NVMe na podkręconym Pi, wszystko zanurzone w oleju mineralnym? (Przepraszam, jeśli pojawi się to wiele razy, wielokrotnie próbowałem to skomentować bezskutecznie).

 117. Logan październik 6, 2023 o 2:36 pm

  Co powiesz na podłączenie szalonej ilości pamięci masowej (50+ TB) przez NVMe na podkręconym Pi, wszystko zanurzone w oleju mineralnym? (próba 3 tego postu)

 118. Fred październik 6, 2023 o 3:09 pm

  2 Ideen:

  Zu Lande, zu Wasser, zu Luft -> RC Amphibienfahrzeug mi Steuerung über den RPi steuern mit Kamera, Autonom, ...

  Wysoki, w połowie elektryczny ergometr na zimę, z RPi gesteuertem Widerstand dzięki sterowaniu danymi GPS i wyświetlaczem, który pokazuje jedną z wcześniej utworzonych ścieżek, przechodzącą przez dane GPS.

 119. Oli październik 6, 2023 o 4:05 pm

  Prawdopodobnie zastąpiłbym moje 4 hosty docker Raspberry Pi 3 tym 1 Pi o tej samej mocy w moim domowym laboratorium o niskim poborze mocy.

 120. Jona październik 6, 2023 o 4:19 pm

  Dzięki 2-krotnie (lub nawet więcej) większej wydajności w porównaniu do starszego rodzeństwa raspberry pi4, jest to teraz jeszcze lepsza platforma do emulacji, szczególnie arcade.

  Pomysł polega na zbudowaniu niestandardowej, szerokiej szafki inspirowanej arkadami z 4 miejscami, która mogłaby obsługiwać wszystko, co sega dreamcast i może niektóre gry ps2.
  przy użyciu rozszerzonej anteny będzie miał świetny zasięg wifi i bluetooth dla kontrolerów bezprzewodowych
  używając huba usb i przedłużonego okablowania usb, każde siedzenie otrzymałoby port usb dla arcade/fight stick.
  pi5 powinien z łatwością przeskalować dowolny emulator do 1080p, jeśli nie renderować go natywnie, więc myślę, że 40-50-calowy telewizor 1080p jako wyświetlacz zapewni solidne wrażenia.

  Po tym wszystkim wrzuć ups dla nieprzerwanego zasilania, kilka wentylatorów Noctua dla przepływu powietrza i bum: Pi5 power arcade cabinet.

 121. Joseph Buta październik 6, 2023 o 4:47 pm

  Moim pomysłem jest wykorzystanie nowych wejść podwójnej kamery w Raspberry Pi 5, aby przekształcić Pi w przenośny skaner 3D! Zewnętrzna bateria i podwójne kamery oznaczają, że przy odpowiedniej konfiguracji i oprogramowaniu możesz skanować obiekty 3D w otaczającym Cię świecie. Dzięki nowemu RTC, który jest w stanie dokładnie oznaczyć czas skanowania każdego obiektu, możesz nawet stworzyć aplikację w stylu Pokédex do skanowania 3D owadów i dzikiej przyrody z rodziną. Duży potencjał edukacyjny, a nawet możliwość nakładania zabawnych faktów "na żywo" za pomocą AR.

 122. Martin październik 6, 2023 o 6:43 pm

  Raspberry pi chłodzone wodą

 123. Flexy06 październik 6, 2023 o 11:15 pm

  raspberry pi chłodzone cieczą byłoby super!

 124. Andréas październik 7, 2023 o 1:35 am

  Sprawdź, czy uda ci się wyemulować hybrydę Sega Saturn. Om inte, bygg en robotgräsklippare till nästa säsong. Poniżej znajduje się instrukcja, dzięki której mój klippare wyspecjalizował się w wyciąganiu stenarów do klipppa gräs. Och jag har inte gräs nog att skaffa en bättre. 🙂

 125. Henrik październik 7, 2023 o 8:09 am

  Chciałbym skonfigurować chatbota przy użyciu gpt 3.5/4 przeszkolonego do bycia pacjentem w wywiadzie anamnestycznym. Chciałbym wykorzystać go w kursie na temat komunikacji dla terapeutów zajęciowych, który obecnie przygotowuję. Uczestnicy szkolenia mogliby następnie wypróbować techniki komunikacji z botem i omówić wyniki z klasą. Z bota może korzystać jednocześnie 50 studentów. Spróbowałbym użyć maliny do dystrybucji aplikacji kolby wśród studentów (jeśli wyślesz mi jedną ;)).

 126. Ndjsusbbfnd październik 7, 2023 o 8:30 am

  Twoje komentarze nie działają

 127. Edward październik 7, 2023 o 9:06 am

  Dzięki jednopasmowemu interfejsowi PCIe 2.0 zastanawiałem się, czy Pi 5 może stać się konkurentem routera z wyższej półki. Podłączony do kontrolera interfejsu sieciowego, teoretycznie mógłby obsługiwać gigabitową sieć przez cztery porty. Poza tym powinien mieć mnóstwo miejsca na szereg innych usług; serwer WWW, serwer multimediów, PiHole, a może nawet działać jako kontroler klastra.

 128. Sebastian październik 7, 2023 o 9:26 am

  Co powiesz na uniwersalne centrum multimedialne z grami w stylu retro?

 129. Vivek październik 7, 2023 o 4:35 pm

  Co powiesz na połączenie PI w celu zbudowania superkomputera (przynajmniej symulującego jedno działanie)?

 130. ASIS KUMAR DAN październik 7, 2023 o 5:37 pm

  Przyszłość dzieci. Gra i rozwój.

 131. Aamir Ayaaz październik 7, 2023 o 5:46 pm

  Używanie raspberry pi 5 jako głównego kontrolera dla starego ramienia robota produkcyjnego abb w mojej fabryce do umieszczania komponentów w płytce drukowanej, ponieważ płyta główna naszego robota jest stara, powolna i nieefektywna w linii montażowej, a także możemy dodać zaawansowane funkcje, takie jak wizja komputerowa i planowanie trajektorii. Środki bezpieczeństwa i telemetria zapewniają bezpieczne i zoptymalizowane operacje.

 132. Ευάγγελος październik 7, 2023 o 11:41 pm

  Επαυξημένη Πραγματικότητα (AR) Έξυπνος Καθρέφτης με Raspberry Pi:
  τα υλικά που χρειάζονται ειναι
  Raspberry Pi, οθόνη, διπλής όψης καθρέφτης, κάμερα.
  Τοποθετούμε τον καθρέφτη μπροστά από την οθόνη και χρησιμοποιούμε πλατφόρμες όπως το MagicMirror2 .Προσθέτουμε αναγνώριση προσώπου ή χειρονομιών , εμφάνιση ώρας ακομα και εικονικές δοκιμές ρούχων

 133. Songousuan październik 8, 2023 o 2:34 am

  ze znaczną mocą obliczeniową pi5, możemy użyć go do śledzenia Międzynarodowego Trackera Kosmicznego, jednocześnie zastępując go jako modem gps dla samochodów z pomocą Chat_gpt i tak, aby śledzić lokalizację naszych dzieci ze względów bezpieczeństwa. whoo!!! wyobraź sobie, że masz pi5 w samochodzie, który może śledzić ISS, jednocześnie mając gps i przyjazny dla rodziny lokalizator. mając całą moc chatgpt. po prostu nie mogę się doczekać, aby zrobić wszystkie szalone rzeczy jak najszybciej.

 134. Tillu październik 8, 2023 o 5:51 am

  Jak zrobić ultrona z raspberry pi 5 lub zwierzę domowe za pomocą respberry pi 5. domowej roboty satelita

 135. Tillu październik 8, 2023 o 5:54 am

  Jedna prośba, ponieważ dodajesz nvme, czy mógłbyś dodać sposób na zwiększenie rozmiaru pamięci RAM.

 136. Αμπατζόγλου Ιωάννης październik 8, 2023 o 7:11 am

  Η χρήση εκπαιδευτικού λογισμικού σε συνδυασμό με το ίντερνετ και την αλληλεπίδραση των μαθητών (πχ επιτοπου ψηφοφορια ή αποστολή προτάσεων-σκεψεων μέσω κινητών) ανεβάζει το μάθημα σε άλλο επίπεδο. Για αυτό και οι τάξεις των σχολείων εξοπλίζονται με διαδραστικούς πίνακες ή μεγάλες οθόνες touch που αντικαθιστούν τους παραδοσιακούς πίνακες.
  Όμως η χρήση laptop ή pc για την οδήγηση του πίνακα ή της οθονης έχει μεγάλο κόστος, απαιτεί καλωδίωση (ρεύμα, σήμα οθόνης, επικοινωνία μέσω usb) και τρώει χώρο απο την έδρα του καθηγητή.
  Προς λύση του ανωτέρω προβλήματος προτείνω τη χρήση ενός raspberry pi 5 με ανοικτό εκπαιδευτικό λογισμικό που θα στηρίζεται στον τοίχο δίπλα στον προβολέα και πάνω στην έδρα θα υπάρχει μόνο ένα ασύρματο πληκτρολόγιο και ένα ποντικι.
  Επίσης θα μπορούσε να δημιουργηθεί ένας βιντεοπροβολέας με ενσωματωμένο raspberry, δηλαδή ένας smart διαδραστικός πίνακας. Έτσι δημιουργείται μια φθηνή λύση για τον εξοπλισμό κάθε σχολικής τάξης!

 137. Hruturaj Deshmukh październik 8, 2023 o 8:17 am

  prędkość transferu pamięci pi nie jest tak duża, ale możemy użyć pi jako faceta od bezpieczeństwa, nie dla ściany ogniowej lub openvpn rzeczy, ale rzeczywistego ochroniarza, który sprawdzi twoją torbę pod kątem bomby. jest to bezpieczne dla apt lub flatpak, ale nadal istnieje szansa na uzyskanie złośliwego oprogramowania poprzez instalację pakietów. może to być z github (jego bezpieczne i open-sourcebut every body don't go through all stuff) lub innego. dodałoby to kolejną warstwę bezpieczeństwa, faktycznie sprawdzając złośliwy kod lub pliki, zanim dotrą do głównego komputera. w przeciwieństwie do innych, tylko ostrzegają i blokują szkicowe strony internetowe i domeny, ale to nie sprawia, że jesteś bezpieczny na github.->>> po wydaniu polecenia instalacji lub pobrania pakietu pakiety będą najpierw kierowane do pi-bahadur (securityguard sprawdzający bombę) i jeśli wszystko jest w porządku, wyśle te pakiety do głównego komputera. to tak jak antywirus, ale poza komputerem, nie robiąc imprezy z chrome (zjadając zasoby).

 138. Lawrence październik 8, 2023 o 10:48 am

  Uruchom na nim ESXi lub ProxMox, aby przetestować, ile maszyn wirtualnych może uruchomić, lub pójdź jeszcze dalej z kontenerami docker, aby sprawdzić, ile instancji może uruchomić razem, aby go zabić

 139. Andre październik 8, 2023 o 12:27 pm

  Jestem NAPRAWDĘ zainteresowany nowymi możliwościami wizji komputerowej.

  Jednym z moich pomysłów jest monitorowanie dzikich zwierząt, zarówno dziennych, jak i nocnych, przy użyciu modułów Camera Module 3 i Camera Module 3 NoIR, przy jednoczesnym wykorzystaniu zwiększonej mocy obliczeniowej i połączenia PCIe do przeprowadzania eksperymentów w zakresie identyfikacji osobników tego samego gatunku.

  Dzięki poborowi mocy Raspberry Pi mogę pozostawić go uruchomionego na dłuższy czas, nie martwiąc się o to, jak później zapłacę za koszty energii elektrycznej. 🙂

 140. David N październik 8, 2023 o 2:58 pm

  Po prostu chciałbym go mieć, ponieważ mam tylko rpi3 🥲 Uwielbiam eksperymentować rpi z różnymi firmware i odkrywać możliwości.

 141. Siddharth październik 8, 2023 o 4:21 pm

  Witam, czy możemy wypróbować pi 5 z systemem operacyjnym Android, aby aplikacje działały z pomocą sprzętu.

 142. Gaurav październik 8, 2023 o 5:08 pm

  Serwer do przechowywania danych w chmurze dla rodziny?

 143. Logan październik 9, 2023 o 6:04 am

  Co powiesz na podłączenie szalonej ilości pamięci masowej (50+ TB) przez NVMe na podkręconym Pi, wszystko zanurzone w oleju mineralnym? (

 144. Ευάγγελος październik 9, 2023 o 9:43 am

  Έξυπνος Καθρέφτης με Δυνατότητες Επαυξημένης Πραγματικότητας (AR)
  Θα έναν έξυπνο καθρέφτη που δεν εμφανίζει μόνο την ώρα, τον καιρό και το ημερολόγιό αλλά θα μπορεί επίσης να επικαλύπτει AR μακιγιάζ στην αντανάκλασή και να προσφέρει εικονικές δοκιμές ρούχων, ή ακόμη και να ζωντανεύει την αντανάκλασή μας
  Raspberry Pi
  Καθρέφτης δύο όψεων
  Κάμερα (moduł kamery Pi)
  Οθόνη
  Μικρόφωνο και Ηχείο

 145. Adam październik 9, 2023 o 1:58 pm

  Joseph, za pośrednictwem poczty elektronicznej, zasugerował, co następuje:

  Moim pomysłem jest wykorzystanie nowych wejść podwójnej kamery w Raspberry Pi 5, aby przekształcić Pi w przenośny skaner 3D! Zewnętrzna bateria i podwójne kamery oznaczają, że przy odpowiedniej konfiguracji i oprogramowaniu można skanować obiekty 3D w otaczającym nas świecie. Dzięki nowemu RTC, który jest w stanie dokładnie oznaczyć czas skanowania każdego obiektu, możesz nawet stworzyć aplikację w stylu Pokédex do skanowania 3D owadów i dzikich zwierząt z rodziną, z różnymi faktami i ciekawostkami zarejestrowanymi i wyświetlanymi.

 146. Adam październik 9, 2023 o 2:00 pm

  Również komentator z Reddit:

  Skonfiguruj tensor flow, aby obserwować ekran grając w Space Invaders (lub inną grę) na innym RPi. Niech Pi 5 kontroluje kontroler, aby "oglądać i wygrywać".

 147. Adam październik 9, 2023 o 2:30 pm

  Kolejny e-mail:

  Hallo buyzero-Team,
  toll mit dem Contest. Hier meine verrückte Idee:Ich würde gern mit dem Pi5 eine automatisierte und auch gesteuerte Pflanzen-Gießen-System bauen.Man könnte natürlich das auch mit anderen Systemen bauen, aber dank PCIe-Schnittstelle von PI5 kann ich mir vorstellen, einfach und mit Strom-Sparen eine kleine Wasser-Pumpe anbinden.Damit wenn man im Urlaub ist, oder einfach nicht zu Hause; dank der RP1-Chip, der die On-Board-Peripheriegeräte steuert, kan man ferngesteuert oder Timer-automatisiert die Pflanzen und Blumen gießen. Wszystko to można zaprogramować lub za pośrednictwem Internetu z wykorzystaniem ferne gesteuert werden i przy Bedarf die Pflanzen mit mehr lub eh weniger Wasser gießen.Ich würde gern ein Pi5 gewinnen.
  Dziękuję i gratuluję wszystkich Raspberry-Ideen, Contest i Sachen von buyzero.Viele Grüße

 148. Adam październik 9, 2023 o 2:30 pm

  Kolejny e-mail, aby je uwzględnić:

  Hallo pi3g,
  Chciałbym wkrótce wziąć udział w Pi 5 Gewinnspiel, a następnie podzielić się z tobą moim pomysłem na Pi 5. Ich würde aus dem Pi 5 eine Retro Konsole machen um alte Spiele auf einem Computer mit viel Leistung spielen, die auch klein ist um sie mitzunehmen z.B. in den Urlaub oder bei Freunden. Vielen Dank und benachrichtigt mich wenn ich gewonnen habe.
  Pozdrowienia,

 149. Adam październik 9, 2023 o 2:31 pm

  Kolejny e-mail:

  Hallo pi3g-Team,
  Das verückteste habe ich schon gemacht, ich habe schon zweimal, wahrscheinlich AKS erster, einen Pi 3 mit einem Wetterballon in die Stratosphäre geschickt. Die Kameraaufnahmen sind schon nicht schlecht. Die Sensoren haben leider nicht funktioniert und da wären Temperatur, Luftdruck, luftfeuchtigkeit durchaus wünschenswert :smiley:
  Fröhlich grüßend

 150. Athuldevin październik 9, 2023 o 4:17 pm

  Niedawno zostałem uwięziony przez powódź w Sikkimie w Indiach. Nie było internetu przez 5 dni. Wszystkie połączenia światłowodowe padły. Chcę zbudować system z raspberry pi 5, aby połączyć się bezpośrednio z satelitą za pomocą istniejącego LMB obecnej usługi DTH. Albo chcę hostować lokalny serwer komunikacyjny w obozach, aby ludzie mogli komunikować się ze sobą bez internetu.

 151. Sean październik 9, 2023 o 7:56 pm

  Konfiguracja Rasberry Pi:
  -wewnątrz obudowy atx
  -Niestandardowe chłodzenie pętlowe z niestandardowym blokiem wodnym zaprojektowanym specjalnie dla Pi 5
  -Chłodnica 420 mm dla niestandardowej pętli wodnej (może nawet 2)
  -8TB dysk ssd z niesamowitą prędkością odczytu i zapisu tylko dla zabawy
  -dodanie anten o dużym zasięgu
  Wszystko w jednej maszynie Pi 5:
  Emuluj gry retro, funkcje walkie talkie, kontroluj zdalnie sterowane rzeczy itp., Uruchamiaj podstawowe gry 2D w Pythonie, osobisty doradca finansowy oparty na sztucznej inteligencji, dosłownie wszystko, co możesz sobie wyobrazić,

 152. Sean październik 9, 2023 o 8:02 pm

  Konfiguracja Raspberry Pi 5:
  Obudowa ATX z chłodnicą 480 mm podłączoną do niestandardowej pompy chłodzonej cieczą, która trafia do niestandardowego bloku wodnego wykonanego specjalnie dla Raspberry PI, podłączona do anten o ekstremalnym zasięgu z wentylatorami 120 mm na całej obudowie dla maksymalnego chłodzenia i maksymalnej elastyczności podkręcania, gdy ciekły azot nie jest dostępny.

  Doradca finansowy oparty na sztucznej inteligencji, kodowanie i granie w gry PYTHON, sterowanie zdalnie sterowanymi przedmiotami itp.

 153. Ian październik 9, 2023 o 9:47 pm

  Moim pomysłem byłoby wykorzystanie raspberry pi 5 jako urządzenia pomiarowego w rakiecie hobbystycznej o średnicy 10 cm.

  Chciałbym rejestrować ciśnienie, wysokość, przyspieszenie i orientację ładunku użytecznego za pomocą wysokościomierza i IMU podczas startu i opadania rakiety. Skorzystałbym również z dwóch portów kamery w pi 5, aby robić zdjęcia i nagrywać filmy przedstawiające widok rakiety podczas lotu.

 154. Marvin październik 10, 2023 o 8:26 am

  Wyciągnięte z mojego e-maila (przepraszam za nieco większy pomysł ^^):

  Drogi zespole PiCockpit,

  Chcę zgłosić mój pomysł na aktualny konkurs dla Raspberry Pi 5.
  Historia stojąca za moim pomysłem: mój ojciec ma elektryczną Skodę Citigo-E na baterie, a w Niemczech balkonowe panele słoneczne są obecnie w modzie ze względu na wysokie ceny energii. Wadą tych paneli jest to, że nie masz możliwości magazynowania nadmiaru energii, której nie używasz w tej chwili i nie otrzymasz żadnych pieniędzy, jeśli dostroisz ją z powrotem do sieci.
  Moim podejściem byłoby użycie Raspberry do połączenia się z przenośną ładowarką go-e Wallbox i kontrolowanie jej za pomocą pozostałego API albo przez istniejącą sieć Wi-Fi, albo za pomocą połączenia przewodowego. Jeśli więc świeci słońce, a panele słoneczne wytwarzają więcej energii niż zużywa zmywarka i lodówka w kuchni, wallbox powinien rozpocząć proces ładowania samochodu elektrycznego. Zużycie energii w kuchni jest mierzone za pomocą inteligentnego gniazdka dostępnego przez sieć, np. monitora energii Emporia Vue 2.
  Pomaga to zoptymalizować rachunki za energię elektryczną i sprawia, że dom jest nieco bardziej ekologiczny. Dźwignia na stacji raspberry lub wallboxie umożliwia wybór zoptymalizowanego trybu ładowania, jeśli samochód nie jest w danej chwili potrzebny lub chce się go naładować tak szybko, jak to możliwe.
  Wadą tego pomysłu z balkonowymi elektrowniami słonecznymi jest to, że będą one działać tylko na jednej fazie infrastruktury energetycznej domu. Go-e użyje wszystkich trzech faz w domyślnej konfiguracji, ale może być możliwe wybranie właściwej / zasilanej energią słoneczną za pośrednictwem interfejsu REST-API, jeśli chcesz użyć trybu zoptymalizowanego.

  To wszystko, jeśli chodzi o mój pomysł. Jeśli chcesz podążać za tym pomysłem i chcesz coś wyjaśnić, daj mi znać.

  Dzięki Marvin

 155. Jonathan Kwame Tegah październik 10, 2023 o 10:05 am

  Cóż, nie widziałem żadnego w prawdziwym życiu wcześniej tylko na YouTube... więc wchodzę do mojej przeglądarki i szukam Free raspberry pi... i twoja strona wyskakuje... gotowy do nauki i odkrywania... i tak zacząłem uczyć się Pythona, więc mam nadzieję, że będzie to świetne
  dla mnie

 156. Martin N październik 11, 2023 o 7:31 pm

  Jag skulle gärna vilja vinna en pi5 då arduino IDE 2 inte ville köra så bra på 4 an, jag håller på med ett större projekt med Raspberry pi pico.
  Teraz mam arduino C kod och IDE miljö, den är enklare vad jag vet än raspberrys C kod som kräver en del mer när man ska kompilera. Może ktoś ma jakieś wskazówki, jak zrobić to dobrze, podobnie jak arduino.

  • Lyle Holyoak październik 12, 2023 o 8:59 pm

   A może by tak zabrać pi 5 z 2 (lub więcej) kamerami, jeździć po okolicy, podczas gdy kamery rejestrują kształty (góry, drzewa, budynki itp.), a następnie zaimportować je do Minecrafta (Dooma lub innej gry typu FPS), aby zagrać później? To tylko szalony pomysł.....

 157. Anand Bhasme październik 13, 2023 o 10:24 am

  Testowanie, ile zagnieżdżonych maszyn wirtualnych może uruchomić Raspberry pi 5, zanim stanie się bezużyteczne.

 158. Hyped1XGeek październik 13, 2023 o 10:31 am

  Maszyna do śledzenia ciała, która precyzyjnie śledzi wszystkie ruchy ciała za pomocą czujnika zintegrowanego z ludzkim kombinezonem i na podstawie tych danych sztuczna inteligencja będzie przewidywać określone sytuacje. Wykorzystanie tego ultra instynktu może zostać osiągnięte w przyszłości, ale teraz jest pomocne w gromadzeniu niektórych danych.

 159. john kenny październik 13, 2023 o 11:14 pm

  Użyłbym go jako urządzenia API ogólnego przeznaczenia, aby umożliwić współpracę wszystkich aplikacji po wyjęciu z pudełka, dodatkowo użyłbym go do uruchomienia systemu automatyki domowej i być może węzła na górze. Naprawdę chcę wykorzystać dodatkową moc do wielu zadań, których nie można było osiągnąć za pomocą poprzednich modeli

 160. Ulfberhtt październik 14, 2023 o 5:07 am

  A gdyby tak mieć super wypasionego robota odkurzającego w stylu Roomby? Kilka ciekawych funkcji, które można by dodać:
  - Zawsze uważałem, że fajnie byłoby mieć gramofon w odkurzaczu robota, więc możemy go dodać.
  - Skoro już przy tym jesteśmy, naprawdę powinniśmy uczynić go głośnikiem Bluetooth, aby zapewnić kompatybilność.
  - Mobilność robota jest sugestywna. Moglibyśmy dodać półkę na górze i jakiś czujnik światła, aby robot mógł gościć rośliny i szukać dla nich najjaśniejszego miejsca w małym mieszkaniu
  - Spraw, aby pi nawigowało na polecenie głosowe, aby użytkownik mógł cieszyć się napojem z dowolnego miejsca w tym małym mieszkaniu bez konieczności przemieszczania się.

  Alternatywnie, może to być robot zewnętrzny:
  - Daj mu patyk kredy i pozwól mu podążać za liniami, aby mógł rysować tekst na chodnikach, szkicować dzieła sztuki na pustych parkingach i zasilać je za pomocą narzędzia do tworzenia obrazów lub tekstu AI. Zapewnij mu stały dopływ kredy, a będziesz mógł autonomicznie upiększyć małe miasteczko.
  - Stwórz z niego przedłużacz Wi-Fi, abyś mógł być połączony podczas pracy na zewnątrz z dala od routera.

 161. Oscar herrero peña październik 15, 2023 o 9:05 am

  Dla mnie najważniejszym jest, aby malina łączyła się z platformą moich dzieci i nie zamykała telewizora do momentu, gdy nie będzie to możliwe. 🤤

 162. Eloy październik 15, 2023 o 2:15 pm

  Potrzebne nowe centrum multimedialne/VPN/pihole

 163. Oguz październik 15, 2023 o 10:00 pm

  Mam pomysł...
  Więc większość z was prawdopodobnie widziała Ricka i Morty'ego.
  Co powiesz na stworzenie nieco większej wersji butter-bota z całym zestawem zdań z serii z narzędziem do chwytania, aby oczywiście przynieść masło lub inne przedmioty.
  Nawet z responsywnymi i generowanymi przez SI zdaniami. I możliwość buntowania się w zależności od żądania i wygenerowanego nastroju.
  Co więcej, dlaczego nie uczynić go asystentem inteligentnego domu, takim jak Siri lub Alexa, z głosem robota i responsywnymi odpowiedziami.
  Nie jestem pewien, jak działałaby część asystenta ze względu na modyfikację plików asystenta i inne rzeczy, ale byłoby fajnie.

 164. Henry Brown październik 17, 2023 o 11:14 pm

  Duża część tej technologii DNA była wykorzystywana przez NASA na ISS.
  Czy RPI może zbudować szpital polowy dla zdrowia publicznego?

  Tanzania ma małą firmę zajmującą się montażem samolotów.
  (https://airplanesafrica.aero/)
  Czy mały symulator samolotu(https://airplanesafrica.aero/)
  do szkolenia pilotów i techników medycznych w zakresie lądowania i pobierania próbek DNA,
  diagnozować raka i projektować lokalne terapie z wykorzystaniem RPI?

  Byłem wolontariuszem Korpusu Pokoju USA (PCV) na Jamajce, WI, pracując nad
  AIDS/rak na Karaibach. Każdy nowotwór można sklasyfikować według rodziny?
  Afrykanie mają różne mutacje nowotworowe. Europejczycy mają mutacje neandertalskie itd.
  Mój syn zajmuje się teraz uczeniem maszynowym w medycynie dla Medtronic.
  Używa kamer RPI do analizy obrazu YOLO.
  https://www.medtronic.com/covidien/en-us/products/gastrointestinal-artificial-intelligence/gi-genius-intelligent-endoscopy.html
  Pracowałem nad DNA w ramach amerykańskiego projektu Human Genome Project. Technologia DNA stała się
  jest tańszy, ale szkolenie Afrykanów/PCV w zakresie korzystania z niego jest nadal ograniczone. The
  Krajowe Centrum Zasobów Genomowych (NCGR)
  (https://www.ncgr.org/education/) wykorzystuje sekwencer MinION $1000 za dolara
  do szkolenia studentów. (https://nanoporetech.com/products/minion) MinION/RPI
  mogą być teraz wykorzystywane z uczeniem maszynowym do wykrywania antygenów raka,
  alzheimera itp. Stanford opracował tanią metodę leczenia raka
  dopasowanie antygenu do raka.
  https://med.stanford.edu/news/all-news/2023/04/cancer-bacteria.html
  Czy mały symulator samolotu(https://airplanesafrica.aero/)
  do szkolenia pilotów i techników medycznych w zakresie lądowania i pobierania próbek DNA,
  Diagnozowanie raka i projektowanie lokalnych terapii? Pioreaktor/RPI może rosnąć
  bakterie do leczenia raka. (https://pioreactor.com/)
  Czy mały samolot może przenosić baterie do zasilania MinION opartego na RPI z Pioreactorem?
  bioreaktora i podłączyć do uczenia maszynowego DNA (https://www.g42.ai/)
  model przez Starlink? (https://www.starlink.com/roam)

  Nigeria opracowuje MAFDA do monitorowania muszek owocowych. Francja MAFDA dla mrówek?
  https://www.scientificamerican.com/article/ants-can-sniff-out-cancer/
  https://royalsocietypublishing.org/doi/10.1098/rspb.2022.1962
  Czy Drosophila lub mrówki mogą wykrywać antygeny nowotworowe za pomocą MAFDA AI przy użyciu RPI?
  Modele uczenia maszynowego (ML) muszki owocowej MAFDA mogą być wykorzystywane do wykrywania antygenów i
  nowe miejscowe terapie przeciwnowotworowe.
  Czy RPI może rozwinąć MAFDA Ant?
  https://drosophilartc.org/
  https://www.youtube.com/watch?v=GAxoRvLMOzA
  https://www.azorobotics.com/News.aspx?newsID=14124
  https://www.youtube.com/watch?v=mkwvXYAcv28

  Czy wolontariusze Korpusu Pokoju mogą zostać przeszkoleni w Pythonie/DNA, aby korzystać z tej technologii RPI?
  Czy RPI może zbudować medyczne uczenie maszynowe dla oddziałów intensywnej terapii i pacjentów chorych na raka?
  Z RPI Tiny ML od MIT?
  https://tinyml.mit.edu/

  Pracuję ze studentami podczas NM Supercomputer Challenge.
  Wiele osób buduje modele komputerowe AI za pomocą Python/Jupyter Notebooks.
  https://supercomputingchallenge.org/

  Wielu studentów NM potrzebuje RPI, aby rozwinąć umiejętności diagnostyczne linux/python.
  Mój syn zbudował "Puppy Tracker", aby pokazać studentom NM, w jaki sposób weterynaryjny oddział intensywnej terapii może korzystać z AI/YOLO.
  Wykorzystał kamery RPI do zebrania danych z gabinetu weterynaryjnego w celu przeszkolenia Puppy Tracker AI.
  Używam ChatGPT i Bard do tworzenia programów nauczania w Pythonie.

 165. Alex październik 18, 2023 o 1:11 am

  Port UEFI i uruchomienie systemu Windows on Arm na RPi 5.

 166. Lavacat październik 18, 2023 o 5:05 am

  Kup 2 zestawy mecha lub zestawy robotów i podłącz jedno raspberry pi 4 do jednego z zestawów mecha i raspberry pi 5 do drugiego. I pozwól im walczyć. Kto wygra, jest zwycięzcą. Możemy również dodać do nich kamerę i pozwolić im używać oprogramowania rozpoznającego do walki ze sobą, co zależy od mocy obliczeniowej.

 167. Adam październik 18, 2023 o 5:50 am

  Przyszła kolejna wiadomość e-mail:

  Jestem pracownikiem socjalnym i psychologiem i mam marzenie. Chciałbym uruchomić robota RaspberryPi 5, który działałby jako towarzysz społeczny, wsparcie emocjonalne i przypomnienie dla samotnych osób starszych, zwłaszcza tych żyjących z demencją i w izolacji społecznej, ale także dla osób cierpiących na depresję i podobne problemy psychosomatyczne. RaspberryPi 5 dobrze pasowałby do tego projektu i jest idealnym fundamentem dla robota społecznego. Mógłbym zainstalować najnowsze Ubuntu, frameworki Bot i Robot, aby wykorzystać je jako mózg dla robota towarzyszącego. Mam wiele pomysłów i wykorzystam bezpośrednie opinie użytkowników do projektowania, rozwijania i ulepszania wyników projektu. Wkrótce przeprowadzę się do Niemiec, więc projekt zostanie tam wdrożony w języku angielskim i niemieckim. Dziękuję za rozważenie mojego pomysłu! Z niecierpliwością czekam na wdrożenie tego wpływowego i użytecznego publicznie projektu.

  Jestem pracownikiem socjalnym i psychologiem i mam traumę. Chcę uruchomić RaspberryPi 5-Roboter, który jako społeczny przewodnik, emocjonalne wsparcie i rozwój dla tych samych ludzi, szczególnie dla ludzi z demencją i izolacją społeczną, ale także dla ludzi z depresją i innymi problemami psychosomatycznymi. RaspberryPi 5 doskonale nadaje się do tego projektu i stanowi doskonałą podstawę dla robota społecznego. Mogę zainstalować najnowsze frameworki Ubuntu, Bot i Robot, aby wykorzystać je jako podstawę dla początkującego robota. Mam wiele pomysłów i chcę otrzymywać bezpośrednie informacje zwrotne od użytkowników, aby ulepszać, rozwijać i udoskonalać projekty. Zamierzam udać się do Niemiec, dlatego ten projekt będzie dostępny w językach angielskim i niemieckim. Vielen Dank für die Berücksichtigung meiner Idee! Cieszę się, że udało mi się zrealizować ten atrakcyjny i łatwy w obsłudze projekt.

 168. Stephen Brown październik 18, 2023 o 12:30 pm

  Wspólny projekt artystyczny? Połącz ze sobą 25 paneli NeoPixel 16×16, aby utworzyć "płótno" o wymiarach 80×80 pikseli za pomocą pinów GPIO Pi, a następnie podłącz skierowaną na nie kamerę internetową USB. Zainstaluj serwer WWW na Pi i pozwól użytkownikom odwiedzającym artypi.com (lub cokolwiek innego) pokolorować jeden wybrany piksel co 30 sekund za pomocą palety kolorów. Kamera internetowa może następnie pokazywać "rzeczywisty" wygląd panelu podczas jego zmiany. W ten sposób można mieć na ścianie w biurze stale zmieniające się "dzieło sztuki" - podobnie jak na Reddicie, z tą różnicą, że można do niego podejść i je zobaczyć.
  Alternatywnie, jeśli masz ludzi, którzy wiedzą, jak napędzać silnik krokowy, możesz pozwolić im szkicować jedną linię na raz na tablicy za pomocą 2-osiowego plotera domowej roboty. Użytkownicy są proszeni o pracę nad osiągnięciem celu (np. jabłka, samochodu). Co godzinę płótno jest ścierane i należy narysować nową "rzecz". Możesz mieć galerię poprzednich prób...

 169. Volker Dirr październik 18, 2023 o 12:37 pm

  Chcę go używać do planowania lekcji i drukowania 3d.

 170. Thomas Lawlor październik 18, 2023 o 2:22 pm

  Konfiguracja serwera NAS

 171. Henrik Gemal październik 18, 2023 o 2:35 pm

  Zbudowałbym system Raspberry Pi, aby zainicjować środowisko programistyczne po wejściu do biura. System używałby kamery do skanowania twarzy w celu rozpoznania deweloperów.

  To innowacyjne podejście usprawnia przepływ pracy, zapewniając, że miejsce pracy jest gotowe w momencie przybycia.

  Co więcej, aspekt oszczędnościowy tej konfiguracji wykracza poza oszczędność czasu. Automatyczne uruchamianie środowiska programistycznego zmniejsza ryzyko niepotrzebnego zużycia energii, gdy urządzenia pozostają bezczynne. To nie tylko obniża rachunki za energię, ale także przyczynia się do bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska konfiguracji biura.

  Po wyjściu z biura będzie działać odwrotnie.

 172. Luis październik 18, 2023 o 7:18 pm

  chcę stworzyć dom w stylu eko. z kontrolkami świateł, elektrodomesticos, enchufes i możliwością odzyskiwania energii słonecznej.

 173. Joseph październik 19, 2023 o 11:06 am

  Przekształć go w przenośną konsolę do gier 4K z podwójnym wyjściem HDMI 4Kp60.

 174. Franz październik 19, 2023 o 11:11 am

  Stwórz system nadzoru z wieloma kamerami, korzystając z 2 × 4-pasmowych interfejsów kamer MIPI.

 175. John K październik 19, 2023 o 5:07 pm

  Car-Tell, powiąż nową moc Rpi z ekranem dotykowym pojazdu i ewentualnie portem obd. Ustaw opcję przełącznika, aby umożliwić połączenie Rpi przez Android Auto lub standardową opcję dla telefonu / zewnętrznego USB. W przypadku Rpi należy zapewnić wiele opcji rozruchu, aby umożliwić Kali, media, diagnostykę samochodową, sdr itp... Lub instalację, która może umożliwić dostęp do każdego z nich.

  Kali na drodze byłby niesamowity do pełnego zbadania otoczenia podczas jazdy i niezwykle przydatny do pracy w zakresie bezpieczeństwa, umożliwiając mapowanie i przechwytywanie wielu urządzeń OiT na parkingach i obszarach zewnętrznych. Zapewnij opcję lepszej anteny, a urządzenia wewnętrzne są już dostępne. Uruchamianie z ciągłym skanowaniem w poszukiwaniu otwartego Wi-Fi i/lub znanego publicznego otwartego Wi-Fi w celu zdalnego wysyłania informacji.

  Naprawdę kluczem jest wykorzystanie nowej mocy 5 i zainstalowanie go w pojeździe, co pozwoli na rozszerzone i potencjalnie ukryte obserwacje i oceny. Android Auto jest opcją, ale jeśli dostępne są bardziej bezpośrednie połączenia, można je wykorzystać.

 176. Willam październik 20, 2023 o 4:56 am

  Możliwości są nieskończone... ale chciałbym stworzyć asystenta parlanta ze zintegrowanym IA, który odpowiadałby na pytania dyktowane głosem, tak jak w przypadku charyzmy między przyjaciółmi. byłoby to coś interaktywnego i genialnego.

 177. Jonas październik 20, 2023 o 1:30 pm

  Zbuduj miniaturowy serwer multimediów 4K do domowej rozrywki.

 178. Julian październik 21, 2023 o 12:54 pm

  Zbuduj centrum automatyki domowej oparte na sztucznej inteligencji z przetwarzaniem w czasie rzeczywistym.

 179. Theodor październik 21, 2023 o 12:55 pm

  Stwórz zrobotyzowanego barmana za pomocą interfejsu PCIe dla szybkich urządzeń peryferyjnych.

 180. Fred październik 21, 2023 o 12:57 pm

  Zaprojektuj inteligentne lustro DIY z dwoma wyświetlaczami 4K i zegarem czasu rzeczywistego.

 181. Noah październik 21, 2023 o 12:58 pm

  Skonfiguruj szybki serwer plików z Gigabit Ethernet i USB 3.0.

 182. Wilhelm październik 21, 2023 o 12:59 pm

  Stwórz samojezdny samochód RC napędzany sztuczną inteligencją dzięki potężnemu procesorowi graficznemu.

 183. Fynn październik 21, 2023 o 1:00 pm

  Stwórz autonomicznego drona z możliwością nagrywania i przetwarzania wideo w rozdzielczości 4Kp60.

 184. Chris Wilson październik 21, 2023 o 7:00 pm

  Chciałbym, żebyś samodzielnie prowadził pojazd (może to być prawdziwy samochód lub RC, jeśli jesteś zestresowany) po torze przeszkód, który z pewnością przetestuje jego moc!

 185. Rekha Tomar październik 22, 2023 o 3:39 am

  Mam 22 lata i jestem nowicjuszem w świecie komputerów. Naprawdę chcę poznać wszystkie wspaniałe rzeczy, które komputer może zrobić w połączeniu z ludzkim mózgiem.

  Obejrzałem kilka filmów w sieci, odnoszących się do wszystkich ekscytujących rzeczy, które można osiągnąć za pomocą raspberry pi. Chcę zbudować wszystkie te rzeczy samodzielnie.

  Nie mogę się doczekać pracy na moim pierwszym komputerze, w dodatku wielkości karty kredytowej.
  Nawet jeśli nie wygram tego konkursu, pomyślałem, że warto spróbować, bo nie ma nic do stracenia.

  Na początku pomyślałem, że dlaczego miałbym wygrać wśród wszystkich ludzi z tak wieloma świetnymi pomysłami, ale potem przypomniałem sobie, że "Nigdy nie odrzucaj siebie".

  Dziękujemy za poświęcony czas.

 186. Michael Pham październik 22, 2023 o 10:21 pm

  Zbuduj inteligentny system dla starych samochodów.
  2 kamery do rozpoznawania 360°, skanowania znaków drogowych, wykrywania miejsc parkingowych (pomiar długości miejsca), sprawdzania odległości i ostrzegania, jeśli znajdują się zbyt blisko (samochodów lub podczas parkowania). Automatyczne otwieranie wiaty za pomocą RF.
  Posiadanie multimedialnej rozrywki wraz z nawigacją.
  Robiąc to, co mogą nowe samochody, bez problemów, że samochód można uruchomić tylko elektrycznie.

 187. Manuel S październik 23, 2023 o 8:14 am

  Raspberry Pi 5 wydaje się być świetny do wirtualizacji. Istnieje port dla Proxmox: Pimox. Można uruchamiać maszyny wirtualne QEMU lub kontenery oprogramowania LXC. Możesz więc uruchomić wiele Raspberry Pis na jednym sprzęcie. Ale co z wielofunkcyjnymi, użytecznymi GPIO? Cóż, w tym celu istnieje tryb rozszerzenia GPIO, w którym można przekształcić każdy Raspberry Pi Zero w rozszerzenie GPIO podłączone przez USB. Teoretycznie można więc połączyć każdą maszynę wirtualną z Raspberry Pi Zero podłączonym przez USB, aby mieć HAT i osłony podłączone do wirtualnego Raspberry. Świetnie nadaje się do modułowości, aby oddzielić HAT silnika i czujnika lub oddzielić tylko SPI, I2C itp.

 188. Mekhail Doumet październik 23, 2023 o 9:03 am

  Zbuduj systemy ostrzegawcze dla lisów:
  Każdego roku na wiosnę lis poluje na moje kury.
  Chcę zbudować system ostrzegawczy z Raspberry Pi 5 i kamerą pi z systemami wykrywania zwierząt, za każdym razem, gdy system rozpozna lisa, powinien uruchomić jakiś alarm, aby odstraszyć lisa i wysłać mi wiadomość Slack.

 189. Ron październik 25, 2023 o 12:07 pm

  Nie jest to nic szalonego, ale chciałbym wykorzystać go do nauki. Nie mam żadnego doświadczenia z Linuksem i trochę z programowaniem, więc wciąż muszę się wiele nauczyć. Chcę być w stanie programować w podróży, ale nie lubię laptopów z pasją od czasu moich złych doświadczeń z bardzo drogim laptopem, który dostałem w prezencie od rodziców około 10 lat temu. Więc moja konfiguracja byłaby z maliną, wyświetlaczem dotykowym (max 16″) i klawiaturą Bluetooth. Ponieważ interesuję się również elektroniką, pewnego dnia prawdopodobnie kupiłbym kilka czujników i wypróbowałbym różne rzeczy, ale w tej chwili nie mam zasobów, aby cokolwiek z tym zrobić.

 190. ayyan październik 27, 2023 o 6:51 am

  to może uczynić mnie największym na świecie hakerem w czarnym kapeluszu

 191. Everaldo Castro listopad 8, 2023 o 6:57 pm

  Quero desenvolver um sistema de monitoramento de idosos.
  Urządzenie raspberry pi będzie odpowiedzialne za pobieranie i przetwarzanie w czasie rzeczywistym obrazów temperatur, analizując informacje o temperaturze i aktywności ciała.
  Kamery są rozmieszczone we wszystkich otoczeniach moradia do idoso.
  W przypadku anomalii temperatury lub braku ruchu przez określony czas,
  System wysyła ostrzeżenie do centrum monitorowania, aby zapewnić wsparcie i pomoc osobie.

 192. Thibault A kwiecień 19, 2024 o 12:26 pm

  Stwórz serwer domowy lub nas do przechowywania wszystkich danych i podłączonych urządzeń.

 193. asier maj 13, 2024 o 7:03 pm

  intenar generar una ia con rendimiento 100% con simulaciones sobre el cancer o el espacio en un entorno 3d , ambos proyectos. saludos.

 194. Venkatesh maj 17, 2024 o 9:18 am

  Chciałbym stworzyć serwer konwertujący pliki, ponieważ nie chcę, aby moje osobiste pliki były przesyłane do chmury TYLKO po to, aby przekonwertować typ pliku!

Pozostaw komentarz