Zapowiedź aplikacji PiCockpit do planowania skryptów

Obraz tytułu aplikacji Script Scheduler

W zeszłym tygodniu oficjalnie udostępniliśmy wersję beta naszej aplikacji do strumieniowego przesyłania wideo. W tym tygodniu mamy przyjemność ogłosić wersję beta naszej nowej aplikacji Script Scheduler.

Nowa aplikacja umożliwia uruchamianie skryptów na Raspberry Pi z poziomu przeglądarki internetowej.

Wyobraź sobie, że masz łatwy sposób na zautomatyzowanie całej floty Raspberry Pi, którą możesz kontrolować z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja Script Scheduler sprawia, że staje się to rzeczywistością.

Zdalne tworzenie i wykonywanie skryptów

Aplikacja Script Scheduler umożliwia zarówno tworzenie, jak i zdalne wykonywanie skryptów Bash za pomocą PiCockpit.

Jeśli masz firmę, która polega na flocie Raspberry Pi, to możliwość uruchamiania skryptów w całej flocie może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Nasza aplikacja Script Scheduler została zaprojektowana tak, aby automatyzacja skryptów była prosta, bezpieczna i przyjazna dla użytkownika. Umożliwia ona nie tylko szybkie uruchamianie skryptów, ale także łatwe zarządzanie nimi.

Na naszej stronie skryptów możesz pisać, edytować, zapisywać i usuwać skrypty według własnego uznania. Funkcja ta wymaga również nadania każdemu skryptowi nazwy, z dodatkową opcją tagów i opisu.

W powyższym przykładzie napisałem krótki skrypt Bash, który tworzy plik o nazwie hello_world.txt. Jestem w stanie zapisać go w moim profilu PiCockpit i uruchomić na moim Raspberry Pi z dowolnej przeglądarki.

Jeśli chcesz przetestować to samodzielnie, oto skrypt:

#!/bin/bash

echo "Hello, World!" > hello_world.txt

echo "Created file: hello_world.txt"

Można również uruchamiać typowe polecenia, takie jak sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade -y jako skrypt. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że podczas uruchamiania skryptów w ten sposób aplikacja Script Scheduler nie oferuje interakcji z użytkownikiem.

Dlatego należy uwzględnić -y aby upewnić się, że się nie zawiesi sudo apt-get upgrade.

Co więcej, Script Scheduler oficjalnie obsługuje tylko skrypty Bash. Jeśli jednak chcesz na przykład uruchomić skrypt Pythona, możesz użyć Basha do wywołania skryptu Pythona.

Dodatkowo, jeśli klikniesz symbol w prawym dolnym rogu strony, możesz pobrać pliki dziennika z aplikacji Script Scheduler jako zwykły plik tekstowy.

PiCockpit Free Plan vs. PiCockpit Pro Plan

Użytkownicy korzystający z naszego bezpłatnego planu mogą uruchamiać wiele skryptów na każdym urządzeniu.

I nie zapominaj, że PiCockpit jest darmowy dla maksymalnie 5 urządzeń Raspberry Pi!

Jednak dla tych, którzy szukają nieograniczonego dostępu i zaawansowanych funkcji, najlepszym rozwiązaniem jest uaktualnienie do planu PiCockpit Pro.

Użytkownicy PiCockpit Pro i PiCockpit Pro Plus mogą uruchamiać nieograniczoną liczbę skryptów w całej flocie.

Zarejestruj się w PiCockpit i rozpocznij planowanie skryptów już dziś!

Wniosek

Oto nasza nowa aplikacja Script Scheduler, oferująca możliwość zdalnego uruchamiania skryptów na Raspberry Pi.

Prawdopodobnie zauważyłeś już, że oprócz aplikacji Script Scheduler, ciężko pracowaliśmy w PiCockpit nad wieloma nowymi funkcjami. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi funkcjami na naszej stronie strona głównao którym wkrótce poinformujemy. Bądź na bieżąco!

Pozostaw komentarz