Paragon Project: Przenośny odtwarzacz muzyki

Obraz tytułu przenośnego odtwarzacza muzycznego

Tęsknisz za starym iPodem? Chcesz go czymś zastąpić? W takim razie ten projekt jest dla Ciebie! Jest to przenośny odtwarzacz muzyki, który z pewnością sprawi, że nostalgia wejdzie na wysokie obroty.

Został on stworzony przez Nic, która przesłała pliki dziennika na stronę Hackadayi nazywa ją Music32-V2.

Jest to bardzo interesująca niestandardowa konstrukcja i ja osobiście nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak się rozwija. Nic planuje uczynić go w pełni open-source, więc ty również będziesz mógł się nim pobawić.

Chcę wspomnieć, że ten projekt nie jest kompletny. Przedstawiamy go tutaj, ponieważ jest to naprawdę świetny projekt i, szczerze mówiąc, jednymi z najlepszych części tych projektów Hackaday są dzienniki.

Nawet jeśli projekt nie jest ukończony, fajnie jest obserwować jego rozwój.

Przenośny odtwarzacz muzyczny
Kredyt: Nic.

Naprawdę widać zmagania, przez które przechodzą ludzie, jak wymyślają rozwiązania i czystą pomysłowość twórców. Będziemy więc aktualizować ten post w miarę postępów projektu, abyś mógł zobaczyć więcej!

Hardware

W przypadku Nic, jedna z tych walk toczyła się wokół sprzętu.

Nic zaprojektował płytkę drukowaną dla tego projektu, która jest obecnie oparta na układzie Espressif ESP32-S3. Pomysł polega na tym, że przenośny odtwarzacz muzyczny wykorzystuje kartę SD do przechowywania muzyki.

Jak widać na poniższym zdjęciu, Nic ma układ scalony ES8327 CODEC kontrolujący dźwięk.

Widok wewnętrzny przenośnego odtwarzacza muzycznego
Kredyt: Nic.

Nic początkowo wybrał ESP32-S3, ponieważ pomysł polegał na przeciąganiu i upuszczaniu muzyki przez USB. Jednak ESP32-S3 nie będzie działać ze słuchawkami Bluetooth, ponieważ obsługuje tylko Bluetooth Low Energy (BLE).

Tak więc obecny plan zakłada dopracowanie oprogramowania, a następnie zmianę płytki drukowanej, aby pomieścić inny mikrokontroler.

Według Nic, dzięki temu dostępne będą słuchawki Bluetooth, ale funkcja przeciągania i upuszczania musi zniknąć.

Oprócz tego Nic zdecydował się dodać obudowę i pokrętło, aby naprawdę nadać mu taki sam charakter, jak wiele klasycznych przenośnych urządzeń muzycznych.

(W dzienniku Nic porównuje interfejs użytkownika do Zune. Pamiętasz je? Ale myślę, że w rzeczywistości wygląda bardzo podobnie do SanDisk Sansa).

Oprogramowanie

Oprogramowanie jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju.

Projekt jest napisany w języku C i, zgodnie z najnowszymi dziennikami, Nic spędził sporo czasu pracując nad sprite'ami.

Jeśli zwrócisz się do Repozytorium GitHubPrzekonasz się, że większość plików projektu dotyczy obecnie interfejsu i uporządkowania plików.

Z niecierpliwością czekam na rozwój oprogramowania. Już w tej chwili interfejs wizualny wydaje się całkiem płynny i intuicyjny.

Kredyt: Nic.

Wniosek

Oto przenośny odtwarzacz muzyczny. Mam nadzieję, że zainspiruje cię to do zbudowania własnego!

Koniecznie sprawdź strona projektu na Hackaday więcej szczegółów.

I koniecznie sprawdź więcej Paragon Projects tutaj.

Chciałbym zobaczyć taki projekt z Raspberry Pi Pico.

A co z Tobą? Jakie funkcje i cechy byś dodał?

Pozostaw komentarz