5 sposobów na przekształcenie biura za pomocą Raspberry Pi

Przekształć swoje biuro za pomocą Raspberry Pi Title Image

Niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, czy w domu, powinieneś przekształcić swoje biuro w inteligentne biuro. W tym artykule przedstawiamy 5 sposobów na przekształcenie biura w inteligentne biuro za pomocą Raspberry Pi.

W stale rozwijającym się krajobrazie technologii firmy nieustannie poszukują innowacyjnych sposobów na ulepszenie środowiska biurowego i usprawnienie codziennych operacji. Ale ci z nas, którzy pracują w domu, również chcą mieć najlepszą możliwą konfigurację.

Oto kilka pomysłów na to, jak ulepszyć swoje biuro oraz domowe biuro.

Co więcej, większość z tych projektów nie wymaga pełnego flagowego produktu Raspberry Pi. Większość z tych rozwiązań można skonfigurować za pomocą Raspberry Pi Zero, a Raspberry Pi Picolub Moduł obliczeniowy Raspberry Pi.

Tak więc, bez zbędnych ceregieli, oto 5 sposobów na wykorzystanie Raspberry Pi do przekształcenia swojego biura.

#1: Wydajne oświetlenie i kontrola klimatu

Piny GPIO Raspberry Pi można wykorzystać do sterowania inteligentnymi systemami oświetlenia, dostosowując jasność i temperaturę barwową w zależności od pory dnia. Aby to osiągnąć, można podłączyć piny GPIO do modułu przekaźnika, który z kolei kontroluje zasilanie świateł.

Oświetlenie biurowe

Nie tylko tworzy to komfortowe środowisko pracy, ale także przyczynia się do oszczędności energii. Na przykład, istnieje wiele rozwiązań, które automatycznie włączają i wyłączają światła. Alternatywnie, można skonfigurować zewnętrzne wyzwalacze dla bardziej zaawansowanej kontroli.

Aby zaimplementować kontrolę klimatu, można połączyć Raspberry Pi z czujnikami temperatury i wilgotności, takimi jak Bosch BME688.

Można to rozszerzyć, dodając logikę do sterowania klimatyzacją, ogrzewaniem lub systemami wentylacji w oparciu o odczyty czujników. W połączeniu z czujnikami temperatury i wilgotności, Raspberry Pi może zautomatyzować kontrolę klimatu, zapewniając optymalne warunki w pomieszczeniach biurowych.

Łącząc skrypty wydajnego oświetlenia i kontroli klimatu, firmy mogą stworzyć responsywne i energooszczędne środowisko biurowe przy użyciu Raspberry Pi. Skrypty te stanowią podstawę, którą można rozszerzyć, aby spełnić określone wymagania biurowe.

#2: Zautomatyzowane systemy bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo jest najważniejsze w każdym biurze. A Raspberry Pi może pomóc w skonfigurowaniu idealnego zautomatyzowanego systemu bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Raspberry Pi można skonfigurować do obsługi kamer bezpieczeństwa, zapewniając nadzór w czasie rzeczywistym. W tym celu można użyć standardowego Moduł kamery Raspberry Pi lub innej wybranej kamery.

Jeśli połączysz to z czujnikiem podczerwieni, możesz sprawić, że kamera będzie działać w oparciu o wykrywanie ruchu. Dzięki funkcji wykrywania ruchu system może wysyłać alerty lub powiadomienia, zwiększając ogólne bezpieczeństwo biura.

A do tego nie potrzeba nawet pełnego Raspberry Pi. Można to skonfigurować za pomocą mikrokontrolera, takiego jak Raspberry Pi Pico. Możesz sprawdzić nasz artykuł na temat alarm bezpieczeństwa Pico W tutaj.

Co więcej, można użyć Raspberry Pi do skonfigurowania identyfikacji radiowej (RFID) lub uwierzytelniania biometrycznego. Może to zwiększyć bezpieczeństwo i umożliwić bezkluczowe wejście do biura.

Popularnym (i tanim!) czytnikiem RFID jest RFID RC522, który można podłączyć do Raspberry Pi przy użyciu tylko 7 pinów GPIO.

Jeśli chodzi o uwierzytelnianie biometryczne, możesz wybrać RaspiReaderktóry jest czujnikiem linii papilarnych. Jest zarówno łatwy w budowie, jak i niezwykle opłacalny.

#3: Zarządzanie salami konferencyjnymi

Raspberry Pi może usprawnić planowanie i zarządzanie salami konferencyjnymi.

Dzięki prostemu systemowi wyświetlania i rezerwacji zasilanemu przez Raspberry Pi można łatwo sprawdzić dostępność sal, zarezerwować miejsca na spotkania, a nawet zautomatyzować sterowanie sprzętem audiowizualnym.

Pokój spotkań

Podobnie jak w przypadku czujnika ruchu na podczerwień do celów bezpieczeństwa, można również użyć czujnika ruchu do określenia, czy sala konferencyjna jest zajęta. Z prostym ekranem LEDRaspberry Pi może powiedzieć, czy pokój jest wolny.

Zapewnia to komfortowe i zorganizowane środowisko do prowadzenia spotkań.

#4: Monitorowanie zajętości biurka

Wspólną cechą wielu dzisiejszych biur jest hotdesking. Są to biura z nieprzydzielonymi biurkami i współdzielonymi stacjami roboczymi.

Coraz więcej biur pracuje bez przypisanych biurek. Jednak hotdesking może prowadzić do nieefektywnego wykorzystania przestrzeni i projektowania, jeśli ludzie nie wiedzą, które miejsca są dostępne.

Jedną z największych wad hotdeskingu jest to, że ludzie mogą czuć się niekomfortowo szukając wolnych miejsc.

Tak więc, aby zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni biurowej i zwiększyć komfort pracowników, można użyć Raspberry Pi do monitorowania i zarządzania zajętością biurek.

Korzystając z RFID, można na przykład skonfigurować wyświetlacz dla pracowników, aby wiedzieli, które biurka są dostępne, a które używane.

Może to również pomóc w planowaniu i projektowaniu wykorzystania przestrzeni. W końcu, jeśli jest to zrobione efektywnie, hotdesking może w rzeczywistości pozwolić na mniejszą liczbę biurek i stacji roboczych do obsługi tej samej liczby pracowników.

Wraz z konfiguracją sali konferencyjnej można zintegrować wiele Raspberry Pis, aby stworzyć elastyczny układ biura.

Może to naprawdę przyczynić się do dynamicznego i opartego na współpracy środowiska pracy.

#5: Spersonalizowane przestrzenie robocze

Wraz z wydaniem Raspberry Pi 5Teraz mamy naprawdę w pełni funkcjonalny komputer wielkości karty kredytowej.

Jeśli więc korzystasz z hotdeskingu, bardzo łatwo jest podłączyć Raspberry Pi 5 i natychmiast rozpocząć pracę (włączenie zajmuje tylko około 6 sekund). Po zakończeniu pracy można odłączyć Raspberry Pi i schować je do kieszeni.

Raspberry Pi można również wykorzystać w inny sposób.

Zamiast używać go jako pulpitu, można go używać do sterowania oświetleniem i ustawieniami klimatycznymi stacji roboczej. Raspberry Pi może poprawić doświadczenia pracowników, umożliwiając spersonalizowane środowisko pracy.

Zautomatyzowane konfiguracje biurka, w tym preferowane ustawienia oświetlenia i klimatu, mogą być aktywowane na podstawie preferencji zapisanych w systemie. Korzystając z czujników, takich jak Bosch BME688 i RaspiReader, można naprawdę stworzyć idealne miejsce pracy dla każdego.

Ten poziom personalizacji nie tylko sprawia, że wszystko jest wygodniejsze, ale także może zwiększyć zadowolenie i produktywność wszystkich pracowników.

PiCockpit

Na szczęście w przypadku wszystkich tych rozwiązań PiCockpit może pomóc.

PiCockpit to łatwa w użyciu aplikacja internetowa, która umożliwia zdalne sterowanie Raspberry Pi z dowolnego miejsca na świecie.

Obecnie mamy siedem różnych modułów, które pomagają zarządzać Raspberry Pi i podłączonymi do niego czujnikami (takimi jak Bosch BME688). Wszystko, co musisz zrobić, to Zarejestruj się (za darmo) i dodać Raspberry Pi do swojego konta.

Jest ona darmowa dla maksymalnie pięciu Raspberry Pis, więc można nawet skonfigurować PiCockpit ze wszystkimi rozwiązaniami biurowymi wymienionymi powyżej.

Ludzie pracujący w biurze

Wniosek

Jak widać, integracja produktów Raspberry Pi w miejscu pracy może przekształcić stare biuro w idealne inteligentne biuro. Oczywiście wiele z tych projektów może być bardziej pomocnych w miejscu pracy.

Jednak z pewnością można je dostosować zarówno do pracy w domu, jak i do stworzenia inteligentnej fabryki.

Od energooszczędnego oświetlenia po inteligentne systemy bezpieczeństwa, Raspberry Pi umożliwia firmom tworzenie połączonych, wydajnych i spersonalizowanych miejsc pracy. Jeśli chcesz zobaczyć więcej pomysłów na to, co można zrobić z Raspberry Pi, możesz zapoznać się z naszą serią projektów Paragon, klikając ten przycisk:

W miarę jak świat wkracza w erę inteligentnych technologii, inteligentne rozwiązania biurowe z Raspberry Pi torują drogę do bardziej elastycznego i responsywnego miejsca pracy.

W jaki jeszcze sposób Raspberry Pi może pomóc w przekształceniu biura?

Pozostaw komentarz