Paragon Project: Cyber-Tape-Deck

Obraz tytułowy Cyber-Tape-Deck

Ten komputer zmieni sposób, w jaki postrzegasz swoją starą elektronikę. Nadszedł czas, aby wyciągnąć tapedeck z magazynu i chwycić Raspberry Pi, ponieważ ten cyberpokład z pewnością zainspiruje Cię do zbudowania własnego. Jest to Cyber-Tape-Deck, złożony przez Matthew H. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy włączyć go do naszej serii Paragon Projects.

Jak pisze Matthew w serwisie Hackaday, pomysł polega na zbudowaniu czegoś, co będzie zarówno funkcjonalne, jak i nauczy syna Matthew programowania.

Dodatkowo, oczywiście, chodzi o zbudowanie czegoś, co po prostu wygląda naprawdę fajnie!

Cyber-Tape-Deck
Kredyt: Matthew H.

Hardware

Matthew połączył to z Raspberry Pi 3 i Arduino Pro Micro podłączone do złącza Ekran LCD.

Jak dzieli się Matthew, istnieje również wiele elementów wydrukowanych w 3D, ponieważ nie było dostępnej kasety magnetofonowej. Matthew postanowił więc wydrukować w 3D odtwarzacz kasetowy. Jak widać powyżej, wygląda on całkiem realistycznie.

Matthew był również na tyle uprzejmy, że podzielił się pliki .stl na stronie Cyber-Tape-DeckJeśli więc nie możesz znaleźć starego tapedecku dla swojej kompilacji, możesz go wydrukować.

Jedną z moich ulubionych rzeczy w tej konfiguracji jest to, że przyciski tapedeck również mogą mieć swój cel, na przykład włączanie i wyłączanie cyberdeck.

Przyciski Cyber-Tape-Deck
Kredyt: Matthew H.

Przyciski te są również powodem, dla którego Arduino staje się kluczowym komponentem, ponieważ służy jako pośrednik między przyciskami a Raspberry Pi.

Oprogramowanie

Matthew nie podaje zbyt wielu informacji na temat oprogramowania, ale wydaje się, że cyberdeck działa na systemie operacyjnym Raspberry Pi (wcześniej znanym jako Raspbian).

Wspaniałe w systemie operacyjnym Raspberry Pi jest to, że jeśli chcesz używać cyberdeck do małych projektów lub do nauki programowania swoich dzieci, to ma on prawie wszystko, o co możesz poprosić.

Na przykład jest dostarczany z preinstalowanym programem Scratch. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić go i będziesz w stanie pokazać każdemu dziecku, jak programować w mgnieniu oka!

Widok wewnętrzny Cyber-Tape-Deck
Kredyt: Matthew H.

Wniosek

Proszę bardzo: Cyber-Tape-Deck.

Jest to praca w toku, więc jeśli chcesz być na bieżąco i zobaczyć więcej szczegółów na temat projektu, możesz Sprawdź dzienniki na hackaday.io.

W międzyczasie sprawdź więcej projektów Paragon, które prezentowaliśmy, klikając tutaj!

Następną rzeczą jest wymyślenie, jak pobrać oprogramowanie zapisane na starych kasetach magnetofonowych, prawda?

Jak zmodyfikowałbyś ten projekt?

Pozostaw komentarz