Paragon Project: Kevin McAleer's Googley Googley Eyes

Obraz tytułowy Googley Googley Eyes

Jestem bardzo podekscytowany, że mogę zaprezentować jeden z wielu genialnych projektów Kevina McAleera w naszej serii Paragon Project - mianowicie Googley Googley Eyes Kevina.

To wyłupiaste oczy, które mogą powiedzieć ci, co widzą!

Jeśli nie znasz twórczości Kevina, możesz sprawdzić jego stronę internetową tutaj i jego bardzo popularny kanał YouTube tutaj.

Projekt w rzeczywistości opiera się na OpenAI, a nie Google, ale idea jest w rzeczywistości taka sama. Korzystając z wbudowanej kamery, googlowskie oczy mogą wykrywać, rozpoznawać i ogłaszać napotkane przedmioty.

Hardware

Tak więc, na potrzeby tego projektu, Kevin zebrał Raspberry Pi Zero 2W, a Kamera Raspberry PiPimoroni Inventor HAT mini, kilka silników i głośnik.

Obraz Googley Googley Eyes od przodu
Kredyt: Kevin McAleer

Dodatkowo stworzył cztery pliki do druku 3D (dla uchwytu, mocowania i oczu), a pliki .stl można znaleźć na stronie projektu tutaj.

Po podłączeniu Pimoroni Inventor HAT mini do Pi Zero 2W, silniki muszą zostać podłączone do HAT. Musisz także podłączyć kamerę do Pi Zero 2W i przykręcić ją do uchwytu.

Po skonfigurowaniu wystarczy upewnić się, że głośnik jest podłączony do Pimoroni Inventor HAT mini.

Oprogramowanie

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest zainstalowanie Raspberry Pi OS. Następnie należy pobrać kod projektu. Jak zawsze, Kevin uprzejmie udostępnił kod na stronie GitHub.

Będziesz także musiał założyć konto na OpenAI i uzyskać klucz API, aby Twoje Oczy Googley Googley mogły rozmawiać z OpenAI.

Obraz Googley Googley Eyes z góry
Kredyt: Kevin McAleer

Gdy to zrobisz, będziesz mógł również powiedzieć OpenAI jak aby opisać obiekt, do którego jest skierowany. Kevin sugeruje na przykład, by był on "nonszalancki i złośliwy".

Aby oczy mogły się poruszać, należy pobrać bibliotekę dla Pimoroni Inventor HAT mini, która jest dostępna pod adresem tutaj.

Pomysł polega na tym, że kamera wykrywa obiekt, a następnie wykorzystuje OpenAI do jego rozpoznania. Po zakończeniu tego procesu głośnik wykorzystuje zamianę tekstu na mowę, aby powiedzieć ci, co widzi.

Wreszcie, możesz poprosić ChatGPT, by opowiedział ci wszystko o tym dziwnym posągu z brązu, który dostałeś od dziadka. Nie trzeba już pytać reddita.

Wniosek

Oto robot Kevina McAleera z wyłupiastymi oczami, który odmieni twoje życie.

Jeśli chcesz zdobyć kod, możesz sprawdzić go na stronie Strona internetowa Kevina. Kevin stworzył również wideo pokazujące, jak je wykonać i jak działają Googley Googley Eyes.

Możesz zobaczyć więcej projektów Paragon, które zaprezentowaliśmy w tej serii, klikając tutaj.

Jak chciałbyś, aby ten projekt się rozwijał?

Pozostaw komentarz