Projekt Paragon: Terminal Cyberdeck

Obraz tytułowy terminala Cyberdeck

Raz na jakiś czas widzę projekt, który po prostu do mnie krzyczy. Ten cyberpokład terminala, stworzony przez Robsona Couto, jest jednym z najfajniejszych cyberpokładów, jakie kiedykolwiek widziałem. I zawiera moją ulubioną klawiaturę mechaniczną wszech czasów.

Pod względem kreatywności i stylu, ten cyberpokład jest jednak najlepszy.

Robson nazywa go KOAT0 i udostępnia aktualizacje dotyczące jego budowy na stronie Hackaday. Używa Raspberry Pi i próżniowego wyświetlacza fluorescencyjnego jako ekranu terminala.

Jeśli jesteś tu nowy, powinienem wspomnieć, że cyberdeck to komputer, który ma celowo fajnie wyglądać. Często mają one cyberpunkową estetykę lub coś podobnego.

Nie inaczej jest w tym przypadku. Sprawdź to:

Terminal Cyberdeck
Kredyt: Robson Couto.

Hardware

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest Raspberry Pi. Robson używa Raspberry Pi 3, ale wspomina, że Pi 4 działałoby jeszcze lepiej.

Konieczne będzie również zakupienie próżniowego wyświetlacza fluorescencyjnego i klawiatury mechanicznej.

Robson używa dokładnie tej samej klawiatury mechanicznej, której ja używam do pisania tego artykułu: Ziyoulang K68.

Być może najlepsze jest to, że okablowanie KOAT0 jest bardzo proste:

Okablowanie terminala Cyberdeck
Kredyt: Robson Couto.

To tylko kwestia podłączenia klawiatury i ekranu do Raspberry Pi.

Ta bardzo fajna konfiguracja opiera się na 11 elementach wydrukowanych w 3D. Robson był na tyle uprzejmy, że podzielił się pliki .stl.

Jeśli więc chcesz to wydrukować, możesz zacząć od razu.

Robson wspomina w postach na stronie, że pozostało jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, takich jak znalezienie odpowiedniej baterii oraz dodanie kilku diod LED, aby podkreślić kolory i funkcje cyberdeck.

Oprogramowanie

Podczas gdy sprzęt jest mniej więcej ukończony, Robson wciąż rozwija oprogramowanie dla projektu.

Myślę, że to, co sprawia, że projekt taki jak ten jest tak ekscytujący, to fakt, że możliwości oprogramowania tutaj są naprawdę nieograniczone. Z pewnością będę aktualizował stronę projektu, gdy Robson będzie go dalej rozwijał.

W tej chwili strona projektu zawiera kod do uruchomienia wyświetlacza, ale sterownik wyświetlacza jądra nie jest jeszcze uruchomiony.

Schemat KOAT0
Kredyt: Robson Couto.

Ale po skonfigurowaniu sterownika wyświetlacza jądra, będzie to szalony, niesamowity cyberdeck.

Wniosek

Słuchaj, jeśli jeszcze nie opanowałeś najlepsze polecenia terminala LinuxW takim razie zbudowanie takiego cyberpokładu z pewnością cię zainspiruje!

Sprawdź więcej szczegółów na temat projektu tutaj.

Możesz również sprawdzić więcej projektów Paragon, które prezentowaliśmy, klikając tutaj. Jeśli chcesz sprawdzić inne cyberdecki, proponuję zajrzeć na stronę

Jak można wykorzystać taki terminal cyberdeck?

Pozostaw komentarz