Projekt Paragon: Hakowanie ekspresu do kawy

Hakowanie ekspresu do kawy za pomocą ESP8266 Obrazek tytułowy

Nadeszła zima. Dla tych z nas, którzy mieszkają na półkuli północnej, dni stają się coraz krótsze i coraz trudniej jest wstać z łóżka. W tej części naszej serii Paragon Projects przyglądamy się projektowi, który będzie jeszcze bardziej przydatny, gdy dni staną się krótsze: hakowanie ekspresu do kawy.

Ten projekt ma w rzeczywistości dwa lata, ale powiedziałbym, że jest tak samo aktualny dzisiaj, jak w listopadzie 2021 roku.

Zostało to zebrane i udostępnione przez Andy Bradford. Andy podzielił się, że problem polegał na tym, że ekspres do kawy robił filiżankę kawy, ale czasami "zaparzałem ją i zapominałem wrócić, by odebrać napój, pozostawiając go nieświeżym na gorącej płycie, więc postanowiłem sprawdzić, czy mogę podłączyć go do mojej sieci w celu otrzymywania powiadomień i kontroli".

Robię to co tydzień. Więc jeśli jesteś taki jak ja, to ten projekt jest dla Ciebie!

Kredyt: Andy Bradford.

Andy poprzedza post następującą informacją: "Ten post ma charakter wyłącznie informacyjny. To nie jest przewodnik. Nie próbuj tego samodzielnie. Jeśli poprosisz o pomoc, nie będę w stanie jej udzielić".

Sądzę więc, że jeśli chcesz zrealizować podobny projekt, musisz radzić sobie sam. Niemniej jednak uważam, że jest to zarówno przydatny, jak i niesamowity mały hack. Andy udostępnił kod na stronie GitHub na licencji MIT.

Hardware

Andy rozebrał ekspres i odkrył, że opiera się on na dwóch płytkach - jedna odpowiada za przełączanie wysokiego napięcia, podczas gdy druga to mikrokontroler, który zarządza wszystkimi innymi ważnymi rzeczami.

Projekt ten polega więc na manipulowaniu mikrokontrolerem w ekspresie do kawy. Mikrokontroler powinien przejąć kontrolę, aby zdecydować, jak mocna będzie kawa, czy utrzymywać ją w cieple, zaparzyć kawę i wysłać wiadomość, gdy kawa będzie gotowa.

Tutaj Andy wybrał Adafruit Huzzah ESP8266 (ale teraz można uzyskać Adafruit Huzzah ESP32która jest zaktualizowaną wersją).

Andy majstrował przy ekspresie do kawy z filtrem Morphy Richards Verve. Tak więc informacje o projekcie są specyficzne dla tego ekspresu do kawy:

Kredyt: Morphy Richards.

Jednak przy odrobinie pomysłowości, coś takiego można z pewnością zrobić z wieloma, jeśli nie większością, elektrycznych ekspresów do kawy.

Andy wspomina, że zasilanie 5 V z ekspresu do kawy nie było wystarczająco mocne, aby zasilić Huzzah. Konieczne stało się więc zastosowanie oddzielnego kabla USB, aby zapewnić zasilanie płytki.

Wymagało to jedynie wycięcia otworu z boku ekspresu do kawy i przymocowania do niego płytki Veroboard. Veroboard utrzymuje Huzzah, obwody i rezystory na miejscu wewnątrz ekspresu do kawy.

Kredyt: Andy Bradford.

Oprogramowanie

W tym celu Andy użył Arduino IDE.

Automatyczne wykrywanie MQTT, które jest rozszerzeniem zbudowanym na bazie protokołu MQTT. W ten sposób ekspres do kawy może komunikować się z Home Assistant. Asystent domowy to oczywiście darmowe i otwarte oprogramowanie, które pomaga w pełnym interfejsie automatyki domowej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podstawach MQTT dla własnego projektu, możesz zapoznać się z naszym artykułem "Przegląd MQTT". W rzeczywistości, PiCockpit sama opiera się na MQTT - więc oczywiście jesteśmy jej wielkimi fanami!

Kredyt: Andy Bradford.

Andy udostępnił cały kod oprogramowania w serwisie GitHub. Jeśli chcesz zobaczyć kod samodzielnie, możesz Sprawdź tutaj.

Wniosek

No i proszę - hakowanie ekspresu do kawy za pomocą ESP8266! To idealny zautomatyzowany ekspres do kawy, który wyśle Ci SMS-a, gdy Twoja kawa będzie gotowa!

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, odwiedź stronę Strona internetowa Andy'ego Bradforda tutaj.

Jeśli chcesz sprawdzić więcej niesamowitych projektów, możesz znaleźć je wszystkie, klikając ten przycisk:

A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapisz się do naszego newslettera. Udostępniamy w nim wiele projektów, które prezentujemy w tej serii.

Jak zhakowałbyś swój ekspres do kawy?

Pozostaw komentarz