Najlepsze projekty Raspberry Pi w listopadzie 2023 roku

Projekty Raspberry Pi Listopad 2023 Obrazek tytułowy

W listopadzie 2023 roku pisaliśmy o wielu projektach Raspberry Pi. Jeśli je przegapiłeś, masz okazję nadrobić zaległości!

Nieoficjalny moduł obliczeniowy 5

Jeśli jesteś podobny do mnie, to kiedy ogłoszono Raspberry Pi 5, prawdopodobnie zastanawiałeś się - co z innymi produktami generacji 5? Co na przykład z Compute Module 5? Cóż, sprawdź ten niesamowity nieoficjalny Compute Module 5.

Jest to projekt, który integruje Raspberry Pi 5 z rozmiarem i kształtem Compute Module.

CM5 z płytką CM4 Maker Board

Oczywiście, jak napisano na PCB, Compute Module 5 to "tylko mem", "niepoważny". Ale mogę obiecać, że ta przezabawnie wyglądająca ośmiornica jest najwspanialszym memem, jaki kiedykolwiek zobaczysz.

Nieoficjalne Raspberry Pi 500

Mówiąc o produktach generacji 5, nie tylko otrzymaliśmy w tym miesiącu nieoficjalny Compute Module 5, ale także nieoficjalny Raspberry Pi 500!

Christopher Barnatt złożył ten genialny komputer stacjonarny z Raspberry Pi 5, starej klawiatury i kilku kawałków plastiku. Ma wygląd i styl starej Amigi 500, ale ma moc ulubionego SBC.

Raspberry Pi 500

Jego złożenie jest zaskakująco proste - Christopher nie użył nawet części wydrukowanych w 3D ani niczego podobnego. Być może najlepsze jest to, że jest wyposażony w pełnowymiarowy port HDMI!

Raspberry Pi Zero NAS

Chcesz zrezygnować z usług w chmurze? Chcesz czegoś bardziej prywatnego i bezpiecznego? Nie wspominając o szybkości? W takim razie nie szukaj dalej niż ten NAS Raspberry Pi Zero. Właśnie opublikowaliśmy samouczek dotyczący konfiguracji serwera NAS na Raspberry Pi 4 dzisiaj, ale ten Zero NAS bierze tort!

Raspberry Pi Zero NAS

Jest to bardzo kreatywny projekt, który zapewnia nawet dostęp do dysku SSD M.2 SATA za pośrednictwem niestandardowej płytki drukowanej. Kreatywność włożona w ten projekt zawróciła mi w głowie!

Wniosek

Oto nasze ulubione projekty Raspberry Pi z listopada 2023 roku.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie nasze Paragon Projects, możesz kliknąć tutaj, aby je zobaczyć!

A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco ze wszystkimi fajnymi projektami, które prezentujemy.

Czy masz ulubiony projekt z listopada 2023 roku?

Pozostaw komentarz