Paragon Project: AI Poet & Clock

Paragon Project: AI Poet & Clock

Najwyraźniej musi to być "tydzień zegara" dla Paragon Projects. We wtorek pisaliśmy o najgorszy smartwatch w historii a dziś musimy omówić ten fantastyczny zegar AI. Viktor Shin na stronie hackster.io opracował prosty zegar zasilany przez ChatGPT, który może również recytować poezję, opowiadać dowcipy i podawać temperaturę.

Nazywa się "Poetic Ticks".

Uniwersalny zegar ze sztuczną inteligencją stworzony przez Viktora Shina. Jak mówi Viktor, "Poetic Ticks to innowacyjne i wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie praktyczność cyfrowego zegara i termometru z kaprysem generatora żartów i wierszy".

Wraz z godziną i temperaturą, wyświetlacz LCD będzie pokazywał wiersz napisany przez ChatGPT co 15 minut i żart napisany przez ChatGPT co godzinę.

Hardware

W tym celu Viktor użył Raspberry Pi Pico, WIZnet ethernet HAT i ekranu LCD do wyświetlania czasu i wierszy. Alternatywnie można po prostu użyć Pico W do dostępu WiFi wraz z wyświetlaczem LCD.

Zegar AI i poeta
Kredyt: Viktor Shin.

Zagorzali czytelnicy bloga wiedzą, że uwielbiam projekty, które obracają się wokół Pico. A szczególnie uwielbiam Pico W, ponieważ jest tani, wszechstronny i zwykle działa bez zarzutu.

Zapoznaj się z wyborem naszych artykułów na temat projektów z Pico i Pico W:

Oprogramowanie

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jeśli korzystasz z konfiguracji i kodu Viktora, będziesz musiał sflashować oprogramowanie układowe obsługujące bibliotekę wiznet5k.

Jeśli jednak wybierzesz Pico W, będziesz mógł pozostać przy standardowym oprogramowaniu układowym Pico W.

Oparty na MicroPythonie kod wykonuje wiele czynności: (1) konfiguruje komunikację SPI z wyświetlaczem LCD, (2) wyświetla aktualną godzinę i temperaturę oraz (3) wyświetla tekst wypluwany przez ChatGPT.

Podobnie jak w przypadku najgorszego inteligentnego zegarka w historii, chodzi o to, aby urządzenie było podłączone do sieciowego protokołu czasu (NTP). W ten sposób urządzenie będzie mogło wskazywać czas.

Zegar AI i poeta
Kredyt: Viktor Shin.

Jeśli chcesz zdobyć kod, możesz sprawdzić go na stronie hackster.io.

Możesz zobaczyć więcej projektów Paragon, które zaprezentowaliśmy w tej serii, klikając tutaj.

Masz jakieś pytania lub chciałbyś zasugerować projekt do tej serii? Skomentuj poniżej!

Co byś zrobił ze sztucznym poetą i zegarem?

Pozostaw komentarz