Paragon Project: Ekstremalnie mini Cyberdeck Mike'a Horne'a

Obraz tytułowy Mini Cyberdeck Mike'a Horne'a

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak mały może być twój komputer? Cóż, Mike Horne zdołał stworzyć jeden mniej więcej wielkości - czego jeszcze? - banana! Jest to jego niezwykle miniaturowy cyberdeck i jest to idealny projekt do włączenia do naszej serii Paragon Projects!

Mike'owi udało się zmieścić pełny cyberdeck w miniaturowej walizce transportowej i opublikował pełny wpis na blogu na swojej stronie internetowej o projekcie.

Przedstawiliśmy wiele cyberpokładów w naszym serwisie Seria Paragon ProjectsJeśli jednak jesteś nowy w świecie cyberdecków, są to zazwyczaj przenośne komputery, które ludzie tworzą z myślą o estetyce.

Widok z zewnątrz
Kredyt: Mike Horne.

W ramach tego projektu Mike był na tyle uprzejmy, że podzielił się zarysem sprzętu i oprogramowania, którego użył do stworzenia tego niezwykle mini cyberpokładu.

Hardware

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować jest Raspberry Pi Zero 2 Wponieważ to właśnie na nim działa cyberdeck. Mike postanowił podłączyć go do akumulatora LiPo.

Mike użył również Pimoroni Enviroktóry jest czujnikiem BME280 wykrywającym ciepło i jakość powietrza. Dzięki pewnej pomysłowości Mike zdecydował się użyć swojego Enviro+ do zasilania Pi.

Po podłączeniu tego wszystkiego do 5″ ekran LCD od WaveshareMike stwierdził wtedy, że konieczne jest przewiercenie ekranu do pokrywy, aby wszystko było prawidłowo zamontowane.

We wpisie na blogu Mike szczegółowo opisuje poszukiwania działającej klawiatury dla cyberdeck. Ostatecznie Mike odkrył, że Bluetooth nie jest tak niezawodny jak klawiatura 2,4 GHz - nie ma w tym nic dziwnego.

Cyberdeck z bananem dla zwiększenia skali
Kredyt: Mike Horne.

Myślałeś, że przesadzam z tym, jak mały jest ten cyberpokład?

Dzięki temu idealnie nadaje się do podróży oraz idealny do hakowania!

Oprogramowanie

Taki cyberdeck jest nie tylko fantastyczny do posiadania przenośnej stacji roboczej, ale także fantastyczny do konkretnych projektów.

Można go na przykład wykorzystać do testów penetracyjnych lub innych (etycznych) działań hakerskich. Rzeczywiście, Mike zdecydował się na Kali Linux (najlepszy przyjaciel hakera).

Możesz sprawdzić GitHub tutajgdzie Mike przesłał kod projektu. Do uruchomienia kodu wymagany jest Python 3.6 lub nowszy, ale pomysł polega na tym, że zapewnia on dwa różne tryby.

Tryb A zapewnia wszystko z Enviro - ciepło, jakość powietrza itp. Tryb B podaje statystyki procesora.

Oczywiście wypada mi tutaj wspomnieć, że Możesz również użyć PiCockpit, aby sprawdzić wszystkie te informacjeco byłoby całkowicie darmową usługą dla maksymalnie pięciu takich cyberdecków!

Ale nawet bez PiCockpit, ten projekt z pewnością będzie dobrze służył twoim potrzebom cyberdeck!

Widok wewnętrzny urządzenia Cyberdeck
Kredyt: Mike Horne.

Wniosek

Podobnie jak wszystkie projekty Mike'a, uwielbiam kreatywność i praktyczność tego niezwykle mini cyberpokładu.

W świecie cyberpokładów są tacy, którzy tworzą swoje obudowy za pomocą drukarek 3D i tacy, którzy tworzą swoje obudowy z prefabrykatów. (Przeważnie jednak ludzie używają obu).

Moje ulubione projekty cyberdeck to te wykonane z prefabrykowanych obudów.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat podróży Mike'a w celu stworzenia tego cyberpokładu, możesz sprawdzić jego wpis na blogu na temat cyberpokładu tutaj.

I jak zawsze, jeśli chcesz zobaczyć więcej projektów Paragon, możesz kliknąć tutaj.

Gdzie byś poszedł z super małym cyberpokładem?

Pozostaw komentarz