Paragon Project: Zegar Pico

Obraz tytułowy zegara pico

Chcesz zbudować sobie zegar na biurko? Oto super stylowy zegar wykonany z Raspberry Pi Pico. Może on również służyć jako elegancki budzik na szafce nocnej.

Opublikowano na Reddit by EnviousMedia i dalej GitHub tutaj nazwali go Env-OpenClock.

Udało im się go złożyć przy użyciu niedrogiego sprzętu. Najlepsze jest to, że zegar ten jest niewiarygodnie prosty w montażu!

Hardware

Podstawowymi komponentami są Raspberry Pi Pico i osiem Tablice z matrycą punktową LED. Ale dodali również Moduł zegara czasu rzeczywistego DS3231który jest bardzo użytecznym zegarem czasu rzeczywistego I2C. Jest w stanie utrzymać czas naprawdę dokładnie.

Dodatkowo dołączono cztery przyciski do ustawiania czasu i ustawiania alarmu oraz przełącznik do dostosowywania zegara do czasu letniego.

Na końcu znajduje się mały brzęczyk, jak widać na powyższym zdjęciu, który służy jako alarm. Możesz poeksperymentować z brzęczykiem, ponieważ jak piszą na Reddit, "brzęczyk jest absurdalnie głośny".

W obecnej wersji zegar jest podłączony, ale można oczywiście podłączyć go do akumulatora za pomocą Lipo Shim dla Pico.

I choć oczywiście zrobili to z niestandardową płytką drukowaną, zdecydowanie można to zrobić bez niej!

Oprogramowanie

Na ich GitHubW związku z tym byli na tyle uprzejmi, że udostępnili oprogramowanie układowe zegara, które jest w większości napisane w językach C i C++.

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć wszystkie komponenty, a następnie sflashować oprogramowanie układowe na Pico. Czy to może być łatwiejsze?

Na stronie Reddit ktoś skomentował, że zegar wygląda jak z filmów Matrix. Z tymi zielonymi diodami LED na matrycy punktowej, zdecydowanie ma klimat Matrixa.

Oczywiście, możesz kupić te tablice LED z matrycą punktową w różnych kolorach, zmieniając estetykę zegara zgodnie ze swoimi pragnieniami!

Wniosek

A więc masz zegar Pico!

Jeśli jesteś zainteresowany sprawdzeniem innych projektów, które wskazują czas, mamy dla Ciebie wszystko:

Możesz również zobaczyć więcej projektów Paragon we wszystkich odmianach w tej serii, klikając tutaj.

Przy tak prostym projekcie zawsze kusi mnie, by go upiększyć, dodając różnego rodzaju dodatkowe funkcje. Wiesz, lubię komplikować rzeczy bardziej niż to konieczne.

Jak wyposażyłbyś swój zegar Pico?

Pozostaw komentarz