Paragon Project: Klawiatura 8-bitowa

Obraz tytułowy klawiatury 8-bitowej

Prawdopodobnie słyszałeś zdanie: "Pracuj mądrzej, nie ciężej". Ale jeśli jesteś entuzjastą elektroniki, to wiesz, że wszyscy żyjemy zgodnie z powiedzeniem: "Pracuj ciężej, jeśli jest to przyjemniejsze". Mając to na uwadze, ten projekt to niekończąca się zabawa - to 8-bitowa klawiatura.

Masaya Hanaka, który w serwisie Hackaday występuje pod pseudonimem HIGEDARUMA, stworzył ten projekt i przesłał go do sieci dla wszystkich, aby docenić.

Klawiatura 8-bitowa
Kredyt: Masaya Hanaka.

Jeśli chcesz opanować kod ASCII, to jest to zdecydowanie projekt dla ciebie.

Hardware

Do takiego projektu potrzebna jest oczywiście jakaś obudowa. Możesz skorzystać z drewnianych schematów, które Masaya był uprzejmy dołączyć. Możesz też samodzielnie opracować inną obudowę.

Chciałbym to zobaczyć w jakiejś starej obudowie na elektronikę.

Będziesz także potrzebować ośmiu przełączników klawiszy, jednej blokady klawiszy i dwóch przycisków. Dzięki przełącznikom, blokadzie klawiszy i przyciskom masz dostęp do wszystkich liter, cyfr i symboli na standardowej klawiaturze.

Co więcej, klawiatura 8-bitowa oferuje również klawisze ctrl, alt, delete, enter i shift - tak jak można się tego spodziewać.

Chociaż początkowa konfiguracja wykorzystywała Raspberry Pi Pico W i niestandardową płytkę drukowaną, Masaya postanowił coś zmienić. Sercem tej klawiatury jest teraz ESP32-WROOM, do którego podłączone są przełączniki.

Masaya był również na tyle uprzejmy, że dołączył schemat obwodu, dzięki czemu można wszystko złożyć samodzielnie!

Schemat obwodu klawiatury 8-bitowej
Kredyt: Masaya Hanaka.

Oprogramowanie

W tym projekcie Masaya uruchomił wszystko razem z plikiem .ino i plikiem config.h, które są dostępne na stronie repozytorium GitHub projektu.

8-bitowy zapis na klawiaturze C
Kredyt: Masaya Hanaka.

Wniosek

Teraz możesz zaimponować wszystkim swoim mistrzostwem w ASCII i super unikalną 8-bitową klawiaturą.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, zajrzyj na stronę Hackaday tutaj.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej takich projektów, powinieneś sprawdzić Nasze inne projekty Paragon.

Jak wspomniałem powyżej, chociaż uwielbiam drewnianą formę tej klawiatury, myślę, że wyglądałaby naprawdę fajnie w starej obudowie elektroniki. Jak zmodyfikowałbyś ten projekt?

Pozostaw komentarz