Projekt Paragon: Ogród Raspberry Pi

Obraz tytułowy Raspberry Pi Garden

Chcesz mieć możliwość zdalnego podlewania ogrodu? W takim razie jest to projekt dla Ciebie! Jest to cała platforma nawadniająca, którą można kontrolować za pomocą telefonu, tabletu lub laptopa! Używając Raspberry Pi, Twój ogród jest całkowicie pod Twoją kontrolą.

Ten pochodzi od Dan-in-CA na GitHub. Możesz znaleźć repozytorium GitHub tutaj. Nazywa się "SIP", jak "platforma zrównoważonego nawadniania" i jest jednym z najfajniejszych projektów Raspberry Pi, jakie kiedykolwiek widziałem.

Konfiguracja SIP
Kredyt: RandyBryant.

Jest objęty Powszechną Licencją Publiczną GNU, więc jest w pełni open-source, w pełni modyfikowalny. A co najlepsze, ma naprawdę tętniąca życiem społeczność przyczyniając się do tego.

Hardware

Projekt ten koncentruje się na Raspberry Pi. Naprawdę można użyć dowolnego Pi, które ma dostęp do Internetu, w tym Raspberry Pi Zerojak widać na powyższym zdjęciu.

Chociaż nie sądzę, abyś był w stanie użyć tej konfiguracji z Pico W. Byłbym zachwycony, gdyby udowodniono, że się myliłem!

Rzeczywiście, może to być lepszy projekt dla Raspberry Pi 3 nad Raspberry 4na przykład, ponieważ Raspberry Pi 4 może być zbyt gorący w zależności od konfiguracji ogrodu.

Raspberry Pi jest tym, co bezpośrednio uruchomi SIP. Stamtąd należy podłączyć go do 4-, 6- lub 8-kanałowej płytki przekaźnika. Płytka przekaźnika

Jak napisała jedna z osób na forum SIP: "Użyłem pierwszych 6 przekaźników dla 6 istniejących stacji w mojej istniejącej konfiguracji nawadniania. Użyłem siódmego przekaźnika jako Master dla wspólnej linii 24VAC, dzięki czemu solenoidy są całkowicie odizolowane od transformatora 24VAC, gdy nie są aktywowane".

Można również użyć tablicy rejestru zmian.

Kredyt: DrLabel.

Na przykład w tej konfiguracji widać Raspberry Pi Zero W w lewym górnym rogu, 6-kanałową płytkę przekaźnika na dole i transformator 24 V AC w lewym górnym rogu. Dodatkowo znajduje się tam konwerter DC-DC step down do konwersji wyjścia na niższe napięcie dla Raspberry Pi i płytki przekaźników.

Oprogramowanie

Po stronie oprogramowania, SIP zasadniczo uruchamia lokalną stronę internetową, której można używać do monitorowania i kontrolowania ogrodu. Nie jest to całkowicie odmienne od PiCockpitfaktycznie!

Ale podczas gdy PiCockpit umożliwia sterowanie Raspberry Pi, SIP umożliwia sterowanie ogrodem z Raspberry Pi.

Opiera się na HTML Get i MQTT jako sposób na połączenie urządzeń.

A ponieważ odbywa się to za pośrednictwem interfejsu internetowego, można łatwo uruchomić SIP w przeglądarce na telefonie, laptopie lub tablecie.

Interfejs użytkownika SIP
Kredyt: RandyBryant.

Proces instalacji jest również bardzo prosty.

Najpierw należy sflashować Raspberry Pi OS Lite na kartę SD. Następnie należy zainstalować Git i sklonować repozytorium GitHub na Raspberry Pi. Następnie należy uruchomić plik sip.py znajdujący się w repozytorium i gotowe!

Szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji tutaj.

Wniosek

Już nigdy nie będziesz musiał prosić sąsiadów o podlewanie roślin, gdy jesteś poza miastem!

Muszę bardzo podziękować Danowi za zebranie tego projektu, przesłanie go dla wszystkich i zbudowanie globalnej społeczności wokół Platformy Zrównoważonego Nawadniania.

A gdy już to wszystko zrobisz, możesz również dołączyć do fora SIP i bądź na bieżąco ze społecznością! Członkowie zadają pytania, dzielą się pomysłami i przesyłają zdjęcia swoich konstrukcji SIP.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kodu, przejdź na stronę repozytorium GitHubktóra zawiera cały kod i dokumentację projektu.

W międzyczasie, koniecznie sprawdź więcej Paragon Projects tutaj!

Jak byś to ustawił? Jakie rośliny masz w swoim ogrodzie?

Komentarz poniżej!

Komentarzy: 4

 1. Freedom wrzesień 30, 2023 o 7:25 am

  OBSERWACJA: Widzę, że wszystko jest w plastikowej obudowie, ale technicznie te transformatory Hammonda powinny być używane tylko w metalowych skrzynkach, aby przychodzący przewód uziemiający 120 VAC mógł być również uziemiony. Myślę, że to prawdopodobnie ten:
  https://www.hammfg.com/files/parts/pdf/BD2G.pdf

  W przeciwnym razie, jeśli transformator ma zewnętrzne lub wewnętrzne zwarcie, może zostać pod napięciem (w tym, gdy pokrywa jest otwarta i można jej fizycznie dotknąć = PORAŻENIE PRĄDEM) lub przy częściowym/przerywanym kontakcie może nadal iskrzyć i wywołać pożar.

  SUGESTIA: Zwarcie jest bardzo mało prawdopodobne, ale przewody uziemiające istnieją nie bez powodu i powinny być używane. Jeśli ludzie tego nie chcą, to jest to zły wybór. Najlepiej jednak, aby w pierwszej kolejności pokazano im prawidłowy sposób.

  REKOMENDACJA: Poza tym, dobra robota przy tym projekcie!

  • Adam październik 9, 2023 o 10:38 am

   Dzięki za komentarz!

 2. Thorquemado październik 1, 2023 o 1:00 am

  Ogromne zapotrzebowanie na zasoby do tak prostej rzeczy, z malinowym i 4-kanałowym sonoffem można to kontrolować z poziomu kompletnej platformy domowej, takiej jak asystent domowy.

  • Adam październik 9, 2023 o 10:37 am

   Dlatego wiele osób używa Raspberry Pi Zero W do swoich SIP.

Pozostaw komentarz