PiCockpit v2.6.5 wydany (część pierwsza)

Przed chwilą ukazał się PiCockpit v2.6.5 (Web UI - nie ma jeszcze nowego picockpit-clienta, pracujemy nad nim).

Ważne: force-refresh

Jeśli korzystałeś z PiCockpit wcześniej, stare pliki JavaScript, które uruchamiają interfejs internetowy mogą być nadal buforowane w przeglądarce internetowej. Dlatego dobrym pomysłem jest naciśnij Ctrl podczas klikania na przycisk Reload, wymusi to twarde przeładowanie z naszego serwera. Musisz to zrobić tylko raz (do następnego wydania).

Nowy profil użytkownika

kliknij na nazwę swojego profilu, aby przejść do profilu użytkownika:

To przeniesie Cię do strona profilu użytkownika:

Zaktualizowałem profil użytkownika do nowego wyglądu. Posiada on teraz również kilka dodatkowych funkcji.

Zarządzaj kluczami API

Klikając na przycisk Zarządzaj kluczami API przejdziesz na stronę Zarządzaj kluczami API. Tutaj możesz dodać nowe klucze API, usunąć klucze API i zmienić ich nazwę.

Aby dodać nowy klucz API będziesz potrzebował swojego hasła (jak poprzednio).

Uwaga: Klucze API są przydatne, jeśli chcesz dodać kilka Pi do PiCockpit jednocześnie lub w sposób zautomatyzowany. Aby dodać tylko jedno Pi, zalecamy po prostu kliknąć na przycisk Dodaj nowe Pi w sekcji Narzędzia Moje Pisy:

To wygeneruje dla Ciebie skrypt, który możesz po prostu uruchomić na Pi, które chcesz dodać, i nie będziesz musiał ręcznie przesyłać klucza API.

Zmiana hasła

Kliknięcie Zmień hasło spowoduje otwarcie trzech pól - należy wpisać aktualne hasło oraz dwukrotnie nowe hasło, a następnie kliknąć Zmień hasło.

Otrzymasz e-mail, który potwierdzi zmianę hasła. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa - dzięki temu będziesz natychmiast poinformowany o każdej nieautoryzowanej zmianie hasła.

Uwaga: jeśli nie pamiętasz swojego aktualnego hasła, możesz je zresetować korzystając z naszego serwisu funkcja resetowania hasła.

Usuń konto

Kliknięcie na przycisk Usuń konto otworzy pole do wpisania hasła. Kliknięcie przycisku Usuń konto spowoduje otwarcie okna dialogowego, w którym zostaniesz poproszony o potwierdzenie usunięcia.

Jeśli zdecydujesz się usunąć swoje konto PiCockpit, proszę daj nam znać, co moglibyśmy poprawić idąc dalej - Twoja opinia jest dla nas ważna.

Zmiana nazwy profilu

Zmiana nazwy profilu jest już możliwa. Jest to obecnie czysto kosmetyczne - do logowania nadal będziesz używać swojego adresu e-mail.

Będziesz musiał się wylogować i zalogować ponownie po zmianie, aby zmiana nazwy została wszędzie odzwierciedlona.

Zweryfikuj adres e-mail

Do czasu zweryfikowania maila z profilem pokaże się przycisk "Zweryfikuj", który ponownie wyśle do Ciebie maila z weryfikacją profilu.

Weryfikacja profilu jest ważna, ponieważ będziemy pracować nad wprowadzeniem Picockpit Pro z dodatkowymi funkcjami premium w przyszłym roku. Umożliwia ona również resetowanie hasła, udział w Picockpit Narzędzie do rezerwacji Raspberry Pi i więcej.

Szybsza nawigacja

Nawigacja została przyspieszona - w niektórych przypadkach bez pełnego przeładowania strony.

A co z częścią drugą?

część 2 to niespodzianka świąteczna, pracujemy nad nią 🙂

Pozostaw komentarz