PiCockpit v2.7.2 wydany

PiCockpit v2.7.2 jest tutaj, a interfejs jest szybszy i płynniejszy po raz kolejny!

Ważne

Pamiętaj, aby opróżnić pamięć podręczną przeglądarki / force-reload strony, ponieważ PiCockpit wymaga nowego kodu JavaScript do uruchomienia!

Aktualizacje tłumaczeń

Przyciski tłumaczeń zostały zaktualizowane, aby pokazywały aktualnie aktywne tłumaczenie.

Dodano więcej tłumaczeń na język niemiecki, cały obszar profilu użytkownika powinien być teraz również w języku niemieckim. (Kliknij na "Deutsch", aby włączyć niemieckie tłumaczenia).

Uwaga: kiedy przeładowujesz stronę (przeglądarka przeładowuje stronę) język nie jest obecnie zapisywany. Zostanie to dodane w v2.7.3, twój wybór języka będzie wtedy również utrzymywany przez wszystkie sesje.

Jeśli zauważysz sekcje, które nie zostały jeszcze przetłumaczone, podziel się tym w komentarzach - lub jeśli dodatkowy język byłby dla Ciebie świetny.

Uwaga: Jestem świadomy, że aplikacje nie są jeszcze przetłumaczone, a także, że narzędzie Raspberry Pi Reservation ma tylko rudymentarne tłumaczenia w miejscu. To proces, z każdą wersją PiCockpitu będzie dodawane więcej tłumaczeń.

Nowy login

Kontynuujemy przebudowę aplikacji, aby umożliwić lepszą integrację frontendu, oraz usunięcie "statycznych" stron z backendu.

To jest prawdopodobnie to, co zauważycie najbardziej - nowe okno logowania, które jest teraz zintegrowane z główną aplikacją i jej wyglądem.

Tutaj znajdziesz również przycisk do rejestracji nowego konta, jeśli jesteś nowy na PiCockpit, a także link do resetowania hasła w przypadku, gdy je zapomniałeś.

Uwaga: Jest to przygotowanie ważnej funkcji bezpieczeństwa, która ma być w pełni zaimplementowana w kolejnej wersji. Z kolei, ta funkcja bezpieczeństwa umożliwi inne ekscytujące i wygodne funkcje dla twoich Pis i Pico W!

Podczas dodawania kluczy API, aktualizacji hasła lub dodawania nowych Pis / Pico W za pomocą przycisków My Pis Tools, pojawi się monit o podanie hasła. To okno dialogowe również zostało przerobione:

Otrzymasz również potwierdzenia, na przykład po naciśnięciu przycisku cancel:

Ulepszona obsługa Pico W (firmware uf2)

Poprawiono obsługę Pico W, firmware został zaktualizowany i powinien działać lepiej.

Pozwolę Hanno napisać własny artykuł na ten temat, ponieważ pracował nad tym i ekscytującą nową funkcją dla Pico W!

Uwaga: od 11.3.2023, 8:12, wydaje się, że jest problem z łataniem firmware'u za pomocą danych uwierzytelniających WiFi. Badamy to i wydamy poprawkę wkrótce, miejmy nadzieję, że dzisiaj.

Aktualizacja 11.3.2023, 11:35: Ten problem został rozwiązany, był on spowodowany tym, że przeglądarka używała nieaktualnego pliku cache. (patrz koniec tego artykułu)

Misc & v2.7.2 screenshot

Oto zrzut ekranu z v2.7.2, pokazujący przegląd kluczy API w profilu użytkownika.

Także:

  • Zaktualizowana zmiana nazwy profilu, która ma obowiązywać natychmiastowo
  • zintegrowana nawigacja pomiędzy profilem użytkownika a główną aplikacją - szybsza i płynniejsza nawigacja
  • usunięto wiele starego kodu (w tym niepotrzebne arkusze stylów) - co może wyjaśniać, dlaczego PiCockpit wygląda teraz nieco inaczej (np. podkreślone linki itp.)

Czekamy na wasze opinie i nie możemy się doczekać wydania kolejnej wersji z dodatkowymi ekscytującymi funkcjami!

11:31 Aktualizacja: Problem z łataniem Pico W rozwiązany

Jeśli otrzymujesz następujący komunikat o błędzie:

Wystąpił błąd z pobranym obrazem, nie można było znaleźć magicznego ciągu do patchowania przeciwko (lub payload był zbyt duży)!

Powinieneś wymusić odświeżenie swojego pcp_mainbundle.js

otwórz ten adres URL w swojej przeglądarce:

https://picockpit.com/pcp_js/pcp_mainbundle.js

Ctrl + Kliknięcie na przycisk przeładowania.

Jeśli chcesz się upewnić, że masz właściwą wersję pcp_mainbundle.js, wyszukaj

cache-control

wewnątrz tego pliku - jeśli nie możesz go znaleźć, nadal masz starą wersję.

To rozwiąże problemy z przeglądarką używającą nieaktualnych lokalnych szablonów obrazów .UF2, zamiast pobierać najnowsze z naszego serwera podczas tworzenia nowego obrazu Pico W .UF2.

Alternatywnie, opróżnienie pamięci podręcznej przeglądarki powinno zadziałać!

Komentarzy: 1

  1. شرکت اجاره کو

Pozostaw komentarz