Darmowa aktualizacja: Raspberry Pi 4 teraz z 1.8GHz zamiast 1.5GHz

Raspberry Pi zwiększyło również prędkość zegara dla wielu Raspberry Pi 4 do 1.8GHz wraz z wprowadzeniem Raspberry Pi OS Bullseye!

To o 20% więcej wydajności w tej samej cenie 🙂

Aktualizacja podnosi Pi 4 do prędkości taktowania Pi 400, który był wcześniej najszybszym modelem Raspberry Pi.

Które Raspberry Pi 4 obsługują nową częstotliwość taktowania:

Te trzy małe komponenty wyglądają jak "buźka", jak zauważył nasz kolega Stephie. Buźka dla wyższej częstotliwości taktowania - łatwa do zapamiętania 🙂

Więc co musisz zrobić?

Musisz uruchomić Raspberry Pi OS "Bullseye" (najnowsza wersja).

UWAGA: Karty microSD, które obecnie wysyłamy nadal zawierają obrazy Buster, ponieważ Bullseye został wydany bardzo niedawno!

W takim przypadku zalecamy nadpisanie systemu za pomocą Raspberry Pi OS Installer.

Powinieneś także upewnić się, że twoje Pi zawiera dodatkowe komponenty wymagane do uruchomienia Bullseye.

Jak mogę sprawdzić moje Pi za pomocą oprogramowania?

Jest to wersja 1.4 modelu 4B.

Raspberry Pis posiadają kody rewizji. Powiązane kody rewizji to:

b03114 (2GB)
c03114 (4GB)
d03114 (8GB)

Uwaga: Pi 4 / 8GB obecnie ma tylko rewizję 1.4, więc wszystkie Pi 4 / 8GB są kompatybilne.

Użyj następującego polecenia, aby odczytać rewizję:

cat /proc/cpuinfo

Zwróć uwagę na trzy ostatnie linijki, poniżej znajduje się wpis dotyczący rewizji.

Jest wygodniejszy w użyciu PiCockpit i Aplikacja PiDoctor jeśli używasz już PiCockpit, zamiast ręcznego wpisywania komend:


Z pomocą PiCockpit umożliwia sprawdzenie rewizji Raspberry Pi 4 bezpośrednio w interfejsie sieciowym.. PiCockpit jest darmowy dla maksymalnie 5 Raspberry Pis.

Tutaj jest lista wszystkich znanych kodów rewizji Raspberry Pi

Tło zegara zwiększa się:

Te dodatkowe komponenty mogą dostarczyć SoC Raspberry Pi stabilne napięcie, które jest potrzebne do osiągnięcia szczytów wydajności.

Z Pi 4 / 8 GBte były na płycie od początku ze względu na pamięć RAM i jej zapotrzebowanie na moc. Na innych Raspberry Pis (Pi 4 / 2 GB i Pi 4 / 4 GB), Raspberry Pi dostosowało projekt, aby umożliwić ten wzrost wydajności.

Czy buyzero.de dostarcza Raspberry Pi 4, które już obsługują 1,8 GHz?

Tak!

Dostarczamy najnowsze Pi 4 / 4 GB oraz Pi 4 / 8 GB który otrzymujemy od Raspberry Pi. Powinien on zawierać niezbędne komponenty ("buźkę") i obsługiwać zegar 1,8GHz -... jeśli są jakieś problemy z tym związane, prosimy o kontakt - Oczywiście wymienimy urządzenia, które zostały zamówione na dzień dzisiejszy (19.11.21) i nadal zawierają stare chipy.

Właśnie otworzyliśmy urządzenie i sprawdziliśmy dla Ciebie, że "smiley" jest obecny i że Pi 4 / 4 GB obsługuje zegar 1,8 GHz pod Bullseye.

UWAGA: Karty microSD, które obecnie wysyłamy nadal zawierają obrazy Buster, ponieważ Bullseye został wydany bardzo niedawno!

W tym przypadku zalecamy nadpisanie systemu za pomocą Raspberry Pi OS Installer. W przeciwnym razie Raspberry Pi pozostanie na starej częstotliwości taktowania (1,5 GHz).

Raspberry Pi 4 / 1 GB nie został wymieniony w aktualizacji, czyli zakładam, że nie można go podkręcać. Nadal mamy stary zapas Raspberry Pi 4 / 2 GB - będziemy aktualizować ten wpis na blogu, jak tylko zostanie wyprzedany.

Drugi ("stary") Raspberry Pi 4

Alter Raspberry Pi 4


To zdjęcie przedstawia starego Pi 4 / 4 GB. Komponenty w pobliżu złącza USB C wyglądają tutaj inaczej - na przykład zamiast małego komponentu widać wydłużony komponent z czarną obudową.

W wielu przypadkach można również podkręcać swój model bez tych komponentów.

Możesz to zrobić poprzez dodanie następującej linii do pliku config.txt:

arm_freq=1800

Upewnij się, że Pi działa stabilnie, jeśli nie - spróbuj zmniejszyć częstotliwość w krokach co 50. Nasza strona narzędzie do podkręcania może ci w tym pomóc.

Pozostaw komentarz