PiCockpit v2.6.0 wydany

PiCockpit v2.6.0 już jest 🙂

Ma on nowy, świeży wygląd, który integruje naszą główną stronę z aktualnym serwisem PiCockpit.

PiCockpit v2.6.0

W ten sposób będziesz miał więcej miejsca - Twój obszar ekranu jest wykorzystywany w mądrzejszy sposób.

Oto kilka wskazówek nawigacyjnych, aby móc efektywnie korzystać z nowej wersji:

  • Kliknij na Logo PiCockpit w lewym górnym rogu, aby przejść do swojego Pisu
  • Możesz mieć dostęp do swoich Raspberry Pis i Narzędzie do rezerwacji Raspberry Pi bezpośrednio z przycisków pod nazwą strony
  • Kliknij swoją nazwę użytkownika, aby uzyskać dostęp do profilu (który pozwala obecnie dodać / edytować klucze API, a także usunąć swoje konto PiCockpit, jeśli chciałeś to zrobić)
  • Kliknij Logout, aby - zgadłeś 🙂 - wylogować się z aplikacji

Ekscytujące zmiany pod maską: szybkość!

PiCockpit używa teraz Cloudflare jako frontend skierowany do Internetu.

Dzięki temu PiCockpit (a zwłaszcza nasz blog PiCockpit, który właśnie czytasz) może załadować superszybki na całym świecie. Magia działa dzięki temu, że Cloudflare przechowuje kopie ważnych plików (JavaScript, CSS, obrazki itp.) na serwerach, które są znacznie bliżej Ciebie niż nasz serwer PiCockpit.

Byłbym szczególnie zainteresowany użytkownikami z Australii, Kanady, Ameryki Południowej i USA, jak to wpływa na ich doświadczenie PiCockpit. Proszę podzielić się swoimi doświadczeniami w komentarzu poniżej!

zdjęcie zrobione przez NASA

Poprawiono błąd narzędzia do rezerwacji

Zmiana na Cloudflare (która nastąpiła w ostatni weekend) na krótko przerwała Narzędzie do rezerwacji Raspberry Pi dla nowych użytkowników. Twoja pozycja w kolejce nie została naruszona - po prostu przez dwa dni nie można było się zalogować / wejść do kolejki.

Ten błąd został już naprawiony. (Tło techniczne dla każdego, kto jest zainteresowany: ponieważ Cloudflare jest odwrotnym proxy, widzieliśmy ich adresy IP, które oczywiście nie są konsumenckimi adresami IP i dlatego zostały przez nas zablokowane). Obecnie używamy nagłówka, który Cloudflare wysyła nam, aby sprawdzić adres IP użytkownika.

Proszę dać mi znać w komentarzach, jeśli jest jakiś inny wpływ / problem, który widzisz z przejścia na Cloudflare.

DVB T Tools Link

Mieliśmy jedną prośbę użytkownika, aby uzyskać plik aa-All.txt (który jest przydatny dla niemieckich widzów DVB-T2, aby umożliwić im znalezienie stacji telewizyjnych). Narzędzie DVB T Tool zostało wycofane, ale dodałem do aplikacji przekierowanie, które pozwoli teraz pobrać statyczną kopię tego pliku.

Przeczytaj więcej o DVB T Tools i pobierz aa-All.txt tutaj

Brakuje języków?

Można zauważyć, że brakuje przełącznika języków dla angielskiego i niemieckiego (który jest obecny na głównej stronie PiCockpitu, pokazującej jego funkcje). Jest to celowe, ponieważ nie zostały jeszcze wykonane niezbędne prace, aby przygotować przełączanie języków w całej aplikacji. To jest coś na przyszłe wydanie.

Przed nami kolejne zmiany pod maską

PiCockpit przechodzi zmianę w bazie kodu dla frontendu i stopniowo odchodzi od starszego pre-renderingu po stronie serwera na rzecz nowoczesnej aplikacji typu single page. Dzisiejsza zmiana była ważnym krokiem w tym kierunku - jako następny krok, profil użytkownika (i klucze API) zostaną przeniesione do nowego kodu, który jest ostatnią pozostałością starego kodu.

Dzięki temu cała strona będzie bardziej płynna, bez przeładowań serwera.

Po zakończeniu prac, zaczniemy pracować nad dodaniem sposobów płatności do PiCockpit, więc użytkownicy, którzy chcą dodać więcej niż pięć darmowych Pisów będą mogli to zrobić!

TL;DR: niewiele nowych funkcjonalności w kolejnych nadchodzących wydaniach, ale na dłuższą metę będzie warto!

Czy podoba ci się 2.6.0?

Daj nam znać w komentarzach poniżej, co sądzisz o nowym, zaktualizowanym wyglądzie i przyspieszonej prędkości!

Pozostaw komentarz