Rozszerzenie PiCockpit do 64-bitowego systemu operacyjnego Pi

Jak być może słyszeliście, Raspberry Pi OS jest teraz dostępny również w wersji 64-bitowej. Chociaż nadal istnieje wiele powodów, aby pozostać przy dobrze wypróbowanym i przetestowanym 32-bitowym systemie operacyjnym, wielu z was prawdopodobnie chce wypróbować najnowszą iterację. Cóż, udostępniamy PiCockpit również dla 64-bitowego systemu Pi OS!

Jeśli chcesz poznać powody, dla których warto uaktualnić oprogramowanie (a może pozostać przy starej wersji?), koniecznie zapoznaj się z naszą stroną artykuł na ten temat. Może to pomóc w udzieleniu odpowiedzi na kilka nurtujących pytań przed podjęciem decyzji o przełączeniu.

PiCockpit - teraz dostępny dla 64-bitowego systemu operacyjnego Raspberry Pi

Instalacja i funkcje naszej wersji 64-bitowej

Dla tych z Was, którzy zdecydowali się na wersję 64-bitową, czy to w celu wypróbowania jej, czy też w celu używania jej jako codziennego sterownika, mamy dobrą wiadomość! Możecie teraz zainstalować PiCockpit bez żadnych dodatkowych kłopotów. Wystarczy wejść na naszą stronę instrukcja instalacji i skorzystać z jednokrotnej lub bardziej rozbudowanej instrukcji instalacji.

Wszystkie narzędzia administracyjne, które pomagają kontrolować komputer Pi, działają. Dotyczy to aplikacji GPIO, PiControl, PiDoctor i PiStats. Może chcesz skonfigurować swoją nową instalację 64-bitową za pomocą łatwego sposobu przełączania serwera SSH? Lub uruchamianie i zatrzymywanie centrum multimedialnego, które masz skonfigurowane? Wysyłanie wiadomości WoL? Dobre wprowadzenie do możliwości, jakie oferuje nasze oprogramowanie, można znaleźć tutaj tutaj.

Niestety, obecnie występuje kilka problemów z aplikacjami związanymi z BME688 i EE895, ponieważ są one zależne od bardzo specyficznych bibliotek. Dlatego jeśli chcesz ich nadal używać, musisz na razie pozostać przy 32-bitowej wersji oprogramowania.

Może spróbuj? Daj mi znać, czy działa. Wprowadzenie wersji 64-bitowej zostało zainspirowane głównie Waszymi prośbami! Nie krępujcie się więc pisać do nas w razie jakichkolwiek uwag, problemów lub pomysłów, co powinniśmy dodać w następnej kolejności. Zawsze uwielbiamy słuchać opinii naszych użytkowników i bierzemy sobie do serca Wasze sugestie!

Pozostaw komentarz