Szybki monitoring online Raspberry Pi: PiCockpit v2.0 jest teraz szybszy!

Dzięki PiCockpit, możesz monitorować swoje Raspberry Pis z dowolnej przeglądarki internetowej. Raspisy mogą być w każdej sieci, tak długo jak mają połączenie z internetem - dzięki magii MQTT.

Przegląd sieci Raspberry Pis

Interfejs sieciowy PiCockpit, przegląd Raspberry Pis
Interfejs sieciowy PiCockpit umożliwia monitorowanie komputerów Pis, ich żywotnych statystyk oraz tego, czy są w trybie online.

Jak widać na zrzucie ekranu, możesz zobaczyć ważne statystyki, takie jak

  • Obciążenie CPU
  • Wykorzystanie pamięci RAM
  • Temperatura SoC
  • wykorzystanie dysku twardego
  • Publiczne i prywatne adresy IP
  • Model Raspberry Pi
  • Numer seryjny Raspi

na pierwszy rzut oka.

Przyspieszone dzięki kompresji gzip

Kilka minut temu wprowadziłem modyfikację do konfiguracji serwera WWW: teraz wszystkie pliki tekstowe (JavaScript, HTML, CSS), które PiCockpit potrzebuje do uruchomienia w przeglądarce internetowej, są serwowane z kompresją GZIP!

Jest to dobra wiadomość z dwóch powodów:

  1. Twoja przepustowość sieci będzie wykorzystywana bardziej efektywnie - jest to szczególnie ważne w sieciach komórkowych!
  2. PiCockpit będzie uruchamiał się szybciej i łączył szybciej niż dotychczas 🙂

Ulepszanie PiCockpit: jeszcze łatwiejsza obsługa Raspberry Pi

Naszym celem w PiCockpit jest sprawienie, aby Twoje doświadczenie z Raspberry Pi było niesamowite! Kontynuujemy, aby technologia, jak kontrolowanie pinów GPIO łatwe w użyciu, i będzie nadal poprawiać wydajność i funkcjonalność z każdym wydaniu PiCockpit.

Jaką funkcję chciałbyś zobaczyć w PiCockpit? Skomentuj poniżej, a my wybierzemy najbardziej popularne prośby o włączenie do naszego następnego wydania.

Pozostaw komentarz