Najlepsze projekty Raspberry Pi w październiku 2023 roku

Projekty Raspberry Pi Październik 2023

W październiku 2023 roku pisaliśmy o wielu projektach Raspberry Pi. Jeśli je przegapiłeś, masz okazję nadrobić zaległości!

Raspberry Pi Retro Newsfeed

Jeśli jesteś podobny do mnie, możesz mieć coś, co lekarz mógłby zdiagnozować jako uzależnienie od wiadomości. W takim razie ten projekt jest sposobem na zaspokojenie tego uzależnienia od wiadomości bez przewijania zagłady. Zamiast tego możesz mieć monitor, na którym będziesz oglądać wiadomości w stylu retro.

Raspberry Pi Retro Newsfeed
Kredyt: Jeff Jetton.

Wszystko, czego wymaga ten projekt, to stary monitor, Raspberry Pi 3B (prawdopodobnie można to zrobić za pomocą Zero, a może nawet Pico) i kabel do połączenia obu.

Ręczny terminal Linux

Trudności z zapamiętaniem poleceń powłoki Linuksa, takich jak lscpu lub tac? Ten projekt zamieni cię w mistrza Linuksa w mgnieniu oka! Chociaż jest to projekt, który wymaga znacznie więcej czasu i energii niż Retro Newsfeed, to jest on również niezwykle opłacalny.

Ręczny terminal Linux z Raspberry Pi Pico
Kredyt: Balazs.

Nie tylko opanujesz Linuksa za pomocą nowego, fajnego terminala podręcznego, ale możesz także zająć się tworzeniem sieci i hakowaniem. A jeśli złożysz ten projekt razem, mogę zagwarantować, że będziesz także mistrzem projektów sprzętowych!

Blackberry Pi Cyberdeck

Jeśli szukasz prostszej wersji powyższego projektu z kamerą, to ten cyberpokład jest dla Ciebie! Jest to cyberpokład w kształcie jeżyny wykonany z Raspberry Pi Zero W (choć oczywiście można użyć Zero 2 W).

Blackberry Pi Cyberdeck z Raspberry Pi Zero
Kredyt: Zhou Xu.

To kolejny fantastyczny projekt, jeśli chcesz pobawić się programowaniem lub siecią i chcesz mieć coś podręcznego i zabawnego.

Monitor jakości powietrza Raspberry Pi Pico

Oto monitor jakości powietrza, który szybko dostarcza ważnych informacji. Co najlepsze, opiera się na Raspberry Pi Pico, więc nie jest energochłonny. Na górze znajdują się diody LED, które zmieniają kolory w zależności od jakości powietrza.

Monitor jakości powietrza Raspberry Pi Pico
Kredyt: Yakroo.

Jeśli jakość powietrza jest dobra, diody LED migają na niebiesko, a jeśli jest zła, diody LED migają na czerwono. Będziesz w stanie śledzić jakość powietrza wewnątrz i na zewnątrz w domu lub w biurze!

Fraktalna ramka na Raspberry Pi

Ten projekt jest być może mniej praktyczny, ale o wiele bardziej estetyczny - to ramka na zdjęcia, która tworzy fraktale na e-papierze. Renderując i powiększając zbiór Mandelbrota, ożywisz fraktale.

Ramka na zdjęcie Raspberry Pi Zero
Kredyt: wearemessingup.

Do jego stworzenia wykorzystano Raspberry Pi Zero i czapkę Waveshare e-Paper Display HAT. Kod jest bardzo łatwy do zainstalowania na Zero, a stamtąd to już tylko skok, przeskok i skok, aż będziesz mieć dynamiczną sztukę w swoim salonie.

Możesz zaimponować wszystkim swoim matematycznie zorientowanym znajomym!

Wniosek

Oto nasze ulubione projekty Raspberry Pi z października 2023 roku.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie nasze Paragon Projects, możesz kliknąć tutaj, aby je zobaczyć!

A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco ze wszystkimi fajnymi projektami, które prezentujemy.

Czy masz ulubiony projekt z października 2023 roku?

Komentarzy: 3

 1. Jim listopad 4, 2023 o 4:46 pm

  Uwielbiam różnorodność projektów! Właśnie zbudowałem ramkę na zdjęcia zasilaną przez RPi, która podsłuchuje rozmowy i wykorzystuje OpenAI do generowania odpowiednich zdjęć. https://jimschrempp.com/features/computer/speech_to_picture.htm

  • Adam listopad 7, 2023 o 4:20 pm

   Wygląda fantastycznie, Jim - dzięki za udostępnienie!

 2. David listopad 5, 2023 o 1:29 am

  Niezła lista projektów!

  Moim ulubionym jest nadal PiCoreplayer do multiroom audio. Mamy je w całym domu i nie moglibyśmy być bardziej zachwyceni rezultatami.

Pozostaw komentarz