Instalacja PiCockpit

Ta strona pokaże Ci jak zainstalować PiCockpit. Odbywa się to w dwóch krokach: dodanie klucza API i zainstalowanie picockpit-client. To musi być zrobione tylko raz dla klucza API, i raz na Pi dla picockpit-client - wtedy jesteś ustawiony i można natychmiast rozpocząć korzystanie z PiCockpit!

Dodawanie klucza API

Proszę postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w filmie:

PiCockpit Krótka pomoc & Walkthrough 2019

(uwaga: wideo zostanie wkrótce zaktualizowane do nowego UI, wiele się wydarzyło w PiCockpit v2.0! Proces instalacji jest jednak wciąż taki sam)

Jeden klucz API może być używany dla kilku Raspberry Pis - nie ma potrzeby tworzenia nowego klucza API za każdym razem, gdy dodajesz nowe Raspberry Pi.

32 bity a 64 bity

Picockpit działa zarówno na systemach operacyjnych 32-bitowych, jak i 64-bitowych. Nasze aplikacje administracyjne, które pomagają kontrolować i monitorować komputer Pi, działają w obu systemach. Strona BME688 oraz Czujnik CO2 aplikacje z drugiej strony tylko pracować dalej 32 Bit systemów operacyjnych. Jeśli chcesz korzystać z tej funkcji, nie możesz obecnie używać systemu 64-bitowego. Wszystkie pozostałe funkcje działają bez zmian i nie ma potrzeby wprowadzania zmian w procesie instalacji.

Dodaj nowe Raspberry Pi do PiCockpit (zainstaluj picockpit-client)

Oto szybki i wygodny one-liner do instalacji picockpit-client:

bash -c "$(curl -k -s https://picockpit.com/setup.sh)"

Musisz to zrobić tylko raz. Naciśnij enter, gdy zostaniesz zapytany, czy chcesz kontynuować instalację pakietu. Miej również pod ręką swój klucz API, ponieważ instalator poprosi cię o niego.

Instalator potwierdzi udaną instalację i połączenie z PiCockpit.com: "Finished with connect - Twoje Pi jest teraz połączone z picockpit.com, jeśli wszystko było OK".

Odświeżyć Moje Raspberry Pis w przeglądarce, a zobaczysz nowe Raspberry Pi.

Można dodać bezpłatnie do 5 Raspberry Pis do PiCockpit.com. Jeśli potrzebujesz więcej, proszę skontaktuj się z nami, aby uzyskać wycenę.

Rozpowszechnianie informacji o darmowym użytkowaniu PiCockpit

Szczegółowa instrukcja montażu

Jeśli jesteś ciekaw, co robi powyższy one-liner i chciałbyś uruchomić instalację ręcznie, zajrzyj na stronę niniejsza instrukcja montażu.

picockpit-client musi być zainstalowany tylko raz, będzie automatycznie uruchamiany przy każdym starcie systemu

Strona Klucz API wielkość liter ma znaczenie. Kropka też ma znaczenie!

Porady dotyczące bezproblemowego korzystania z PiCockpit

To jest to.

picockpit-client uruchomi się automatycznie po uruchomieniu Raspberry Pi i pozwoli na monitorowanie i sterowanie Raspberry Pi. Proszę zapoznać się z dokumentacją dla pomysłów, co można zrobić z PiCockpit.

FAQ

Usuwanie PiCockpit

Mamy również stronę pomocy dla Ciebie szczegółowo opisany sposób usunięcia PiCockpit.

Czy picockpit-client zainstaluje się na Raspbian 9 (Stretch)?

Niestety, od wersji PiCockpit v2.0, picockpit-client jest kompatybilny tylko z Raspbian / Raspberry Pi OS 10 (Buster) i pochodnych. Powód leży w Pythonie - picockpit-client wymaga nowszej wersji Pythona. W przyszłości postaramy się, aby picockpit-client był kompatybilny z większą liczbą platform i systemów operacyjnych.

Czy picockpit-client jest kompatybilny z Ubuntu?

Niestety Ubuntu nie jest obecnie wspierane (z powodu niezgodności, ponownie, z wersją Pythona).

Czy picockpit-client jest kompatybilny z 64-bitowymi wersjami systemu operacyjnego Raspberry Pi?

Niestety nie, obecnie jest on testowany tylko na wydaniach 32-bitowych.