Jak zainstalować PiCockpit

Na tej stronie dowiesz się, jak zainstalować PiCockpit.

Można to zrobić w dwóch krokach:

  1. Dodaj klucz API
  2. Zainstaluj klienta picockpit

Wystarczy zrobić to tylko raz dla klucza API i raz dla każdego Pi dla picockpit-client - wtedy jesteś gotowy i możesz natychmiast rozpocząć korzystanie z PiCockpit!

Dodawanie klucza API

Postępuj zgodnie z instrukcjami:

Więcej szczegółów można znaleźć w tym filmie:

PiCockpit Krótka pomoc & Walkthrough 2019

Uwaga: wideo zostanie wkrótce zaktualizowane do nowego interfejsu użytkownika, wiele się wydarzyło w PiCockpit v2.0! Proces instalacji jest jednak wciąż taki sam.

Jeden klucz API może być używany dla kilku Raspberry Pis - nie ma potrzeby tworzenia nowego klucza API za każdym razem, gdy dodajesz nowe Raspberry Pi.

32 bity a 64 bity

Picockpit działa zarówno na systemach operacyjnych 32-bitowych, jak i 64-bitowych. Nasze aplikacje administracyjne, które pomagają kontrolować i monitorować komputer Pi, działają w obu systemach. Strona BME688 oraz Czujnik CO2 aplikacje z drugiej strony tylko pracować dalej 32-bitowy systemy operacyjne.

Jeśli chcesz korzystać z tej funkcji, obecnie nie możesz używać wersji 64-bitowej. Wszystko inne działa tak samo i nie są potrzebne żadne zmiany w procesie instalacji.

Dodaj nowe Raspberry Pi do PiCockpit (zainstaluj picockpit-client)

Oto szybki i wygodny one-liner do instalacji picockpit-client:

bash -c "$(curl -k -s https://picockpit.com/setup.sh)"

Musisz to zrobić tylko raz. Naciśnij enter, gdy zostaniesz zapytany, czy chcesz kontynuować instalację pakietu. Miej również pod ręką swój klucz API, ponieważ instalator poprosi cię o niego.

Instalator potwierdzi udaną instalację i połączenie z PiCockpit.com: "Finished with connect - Twoje Pi jest teraz połączone z picockpit.com, jeśli wszystko było OK".

Odświeżyć Moje Raspberry Pis w przeglądarce, a zobaczysz nowe Raspberry Pi.

Można dodać bezpłatnie do 5 Raspberry Pis do PiCockpit.com. Jeśli potrzebujesz więcej, proszę skontaktuj się z nami, aby uzyskać wycenę.

Szczegółowa instrukcja montażu

Jeśli jesteś ciekaw, co robi powyższy one-liner i chciałbyś uruchomić instalację ręcznie, zajrzyj na stronę niniejsza instrukcja montażu.

picockpit-client musi być zainstalowany tylko raz, będzie automatycznie uruchamiany przy każdym starcie systemu.

Strona Klucz API wielkość liter ma znaczenie. Kropka też ma znaczenie!

To jest to.

Klient picockpit-client uruchomi się automatycznie po uruchomieniu Raspberry Pi i pozwoli na monitorowanie i kontrolowanie Raspberry Pi.

Proszę zapoznać się z dokumentacją dla pomysłów, co można zrobić z PiCockpit.

FAQ

Usuwanie PiCockpit

Mamy również stronę pomocy dla Ciebie szczegółowo opisany sposób usunięcia PiCockpit.

Czy picockpit-client zainstaluje się na Raspbian 9 (Stretch)?

Niestety, od wersji PiCockpit v2.0, picockpit-client jest kompatybilny tylko z Raspbian / Raspberry Pi OS 10 (Buster). Przyczyna leży w Pythonie. Klient picockpit wymaga nowszej wersji Pythona. W przyszłości postaramy się, aby picockpit-client był kompatybilny z większą liczbą platform / wersji systemu operacyjnego.

Czy picockpit-client jest kompatybilny z Ubuntu?

Niestety Ubuntu nie jest obecnie obsługiwane (z powodu niezgodności, ponownie, z Pythonem).